Ostatnia jesień Dariusza Bitnera

Niemalże zaraz po opublikowaniu powieści „Fikcja” (premiera we wrześniu 2018) odbędzie się promocja najnowszej książki Dariusza Bitnera „Ostatnia jesień przed zimą, czyli koniec trylogii cynamonowej”. Tytuł zamyka „cykl jesienny”, w którym wcześniej ukazały się: „Jesień w Szczecinie, czyli majaki cynamonowe”, powieść w esejach (2011), „Wciąż jesień, czyli inne majaki cynamonowe”, powieść patchworkowa (2016). Ostatni tom nazwany został powieścią w trzech rozdziałach.

.

PROMOCJA

odbędzie się

w Książnicy Pomorskiej

(ul. Podgórna 15/16)

w Sali Stefana Flukowskiego,

13 grudnia 2018

(czwartek)

o godzinie 18.00. 

.

Wydawcą Książki jest Książnica Pomorska. Spotkanie poprowadzi Andrzej Skrendo, fragmenty prozy przeczyta Henryk Gęsikowski.Projekt okładki: Grzegorz Pietkiewicz...

Książkę będzie można kupić podczas spotkania.
(Można też zamówić ją drogą mailową: respondencja@tlen.pl).

..

Z „Ostatniej jesieni”:

Bez trudu, nawet z pewnego rodzaju zachwytem, przyjmuję tezę, według której zanurzeni jesteśmy w samej niezwykłości, na naszych oczach dzieją się fantastyczne i niewyobrażalne sprawy. Wszystko jest tu możliwe i staje się wszystko, ale poza nami. Nie dostrzegamy kłębiącego się wokół żywiołu i interakcji, nie dane nam jest obserwowanie dziejącego się na naszych oczach spektaklu. Można stwierdzić, że funkcjonujemy na poziomie codzienności, jaką poznajemy od urodzenia, która jest naszym domem. Cała misterność i wielowymiarowość świata jest nam niedostępna i nie będzie dostępna nigdy. Skąd o tym możemy wiedzieć? Właśnie nie wiemy. (Bazyli Blasius).

.

Dariusz Bitner – Undarqox

Zachęcamy do subskrypcji biuletynu POLSKA CANADA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*