Matt Sheehy – Freedom is the Reason

Dla Wolności

W rozmowie z Jimem Bremner, Prezydentem Canadian Tactical Officers Association kapitan Matt Sheehy porównuje atmosferę tłumu, w którym całe rodziny Kanadyjczyków oczekiwały na moście nad autostradą na przejeżdżający Konwój Wolności (Freedom Convoy 2022) z atmosferą, która towarzyszyła – na tym samym moście – powitaniu bohaterów, wracających z wojny w Afganistanie w 2006 roku. Przyczyną podobnego uniesienia, radości i dumy było poczucie wolności.

W rozmowie poruszony jest także temat skorumpowanych mediów; Matt przypomina, że kiedyś dziennikarze relacjonowali fakty i dążyli do ukazania prawdy. Dzisiaj kierują się jedynie realizacją celu, który wyznaczają właściciele mediów i potężne siły nimi kierujące. W rezultacie wszystkie mainstreamowe media powtarzają tę samą, fałszywą śpiewkę, która już nie jest wiarygodna, zabija wolność słowa i ludzie odwracają się do niezależnych źródeł informacji.

Matt nawiązuje do swoich irlandzkich korzeni, wychowaniu przez oczytanych rodziców, którzy nauczyli go wartości, prawdomówności i uczciwości.

Część rozmowy poświęcona jest czasowi pandemii, covidowej propagandy i restrykcjom, dzielącym ludzi i zabierającym dzieciom beztroskie dzieciństwo.

Sporo uwagi rozmówcy poświęcają organizacji Police on Guard, do której Matt Sheehy należy, przypominając, że zadaniem policji powinno być współdziałanie ze społecznością mieszkańców, a nie nadzór nad nimi, co próbuje się – w dobie lockdownów – narzucić funkcjonariuszom, co tylko pogłębia atomizację społeczeństwa. To stało się powodem odmowy policji nadzorowania przestrzegania restrykcji pandemicznych. Ludzie muszą się z sobą komunikować, a od dwóch lat praktycznie jest to zabronione, wywołuje wiele problemów psychicznych, także u dzieci, co jest szczególnie bolesne.

W konkluzji Matt zwraca uwagę, że krytyczne postrzeganie rzeczywistości jest podstawą funkcjonowania w społeczeństwie i podejmowania szybkich, właściwych decyzji. Podaje przykład kapitana Sully, który uratował pasażerów i załogę samolotu, lądując na Hudson River w Nowym Jorku.

..
.
Subskrybcja
Powiadomienie
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments