Zobacz

Stanisław Krzysztofowicz – Jak działa dziś cenzura (2)

pamiętnik literacki (8)

Jak widać, mimo połączonych wysiłków dyrektora IBL i radcy prawnego, nie udało się przeczytać „Mojego pamiętnika literackiego”. Wybitny filolog i znakomity prawnik nazywają „blogiem” (?) niewielką książkę, która jest po prostu dokumentem ilustrującym powstawanie kolejnych utworów Jana Tomkowskiego. Mówi o perypetiach związanych z ich wydawaniem, o ludziach przyjaznych i nieprzyjaznych, jak również o tych, którzy stawali się bohaterami owych tekstów. Mówi szczerze, mówi rzeczy przyjemne i nieprzyjemne, wygodne dla władzy albo nie. Książka okazała się dla obu panów zbyt trudna albo zbyt nużąca, bowiem ani pan radca, ani pan doktor Sokołowski nie zechcieli zapoznać się z jej treścią, lecz marzą jedynie o podaniu autora do sądu.

Na jakiej podstawie?

Na podstawie donosów, oczywiście – skąd my to znamy?

Wydawałoby się, że znaleźliśmy się znów w PRL, ale – oddajmy sprawiedliwość doktorowi Sokołowskiemu – nazwiska donosicieli zechciał jednak ujawnić.

Zawsze to jakaś korzyść.

Stanisław Krzysztofowicz

.

sokol

Podaj dalej!
Share on Pinterest
Share with your friends
Submit

WESPRZYJ NASZ PORTAL KUPUJĄC NA “AMAZON”

Jan Tomkowski – William Blake – EBOOK

Jan Tomkowski – William Blake – poeta, mistyk, artysta

Obok Szekspira i Eliota najczęściej komentowany poeta angielski, zaliczany do najwybitniejszych mistyków europejskich. Oryginalny malarz i grafik, w swoich dziełach łączył słowo i obraz w sposób absolutnie prekursorski. Opracowanie zawiera kalendarium, szkice o twórczości Blakeʼa, imponującą galerię prac oraz słownik pojęć używanych przez artystę. Pobierz Ebook, wydany przez "Oficynę FJ", po kliknięciu ilustracji poniżej.

Biuletyn – bezpłatna prenumerata

Książki i podręczniki

1 Comment on Stanisław Krzysztofowicz – Jak działa dziś cenzura (2)

  1. greg // 03/07/2017 at 05:32 //

    Tak to bywa z cenzurą. Ona nigdy nie powinna mieć miejsca. A najbardziej przykre jest to, że denuncjatorzy zawsze uważają się za niewinnych.

Comments are closed.