Profesor Andrzej Nowak – Węzły polskiej pamięci

Prof Nowak

Prezentujemy pięć pierwszych wykładów profesora Andrzeja Nowaka z cyklu przygotowanego w ramach projektu ‘Akademia polskości” Profesor Andrzej Nowak jest historykiem, którego głęboka i wszechstronna wiedza podsycana jest prawdziwą miłością do ojczyzny, pasją dociekliwego badacza dziejów i romantycznym duchem, pozwalającym z dumą wyeksponować najpiękniejsze karty historii Polski i jej wkładu w dorobek zachodniej cywilizacji. Profesor podjął się wiekopomnego dzieła spisania “Dziejów Polski”. Dotychczas ukazały się trzy pierwsze tomy, opublikowane przez Wydawnictwo “Biały Kruk”.

Wykłady “Węzły polskiej pamięci” powracają do historii upadku Polski, rozbiorów, powstań, przedstawiają orientację niepodległościowych nadziei i koncepcje ocalenia narodowych aspiracji Polaków. Historia w interpretacji profesora Nowaka jest żywym źródłem wiedzy o świecie współczesnym. Doskonałe analizy polityki Zachodu i mechanizmów podboju Polski przez Rosję są nie tylko lekcją historii, ale także kluczem do zrozumienia współczesnej, globalnej polityki, zmierzającej do destabilizacji i zniszczenia zachodniej kultury.

 

Uczeni, inżynierowie, sawantki i praca organiczna:
spór o polską modernizację w wieku XIX

Bić się czy nie bić:
spór o polskie powstania

Aleksander i Mikołaj a sprawa polska:
spór o wschodnią orientację polskich nadziei

Napoleon a sprawa polska:
spór o zachodnią orientację polskich nadziei

Między Konfederacją Barską,
a Konstytucją 3 Maja: spór o upadek Polski

Projekt pod nazwą “Akademia Polskości – Wspólnota dziejów i kultury”, w ramach którego realizowany jest cykl wykładów “Węzły polskiej pamięci”, otrzymał częściowe dofinansowanie z Senatu Rzeczypospolitej Polskiej w ramach realizacji zadań publicznych w zakresie opieki nad Polonią i Polakami za granicą.

Subskrybcja
Powiadomienie
3 Komentarze
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
View all comments
6 years ago

Panie badz pan bardziej konkretnym w tym co mowisz za duzo wody

Dawid
6 years ago

Nie ma dla mnie drugiego żyjącego Polaka, którego podziwiałbym za niezwykłe połączenie kultury osobistej, erudycji, niezgłębionej wiedzy historycznej i rzekłbym świadomości historycznej – czyli umiejętności wyciągania wniosków na przyszłość czerpiąc z doświadczeń historycznych naszego narodu. Jeśli ktoś pyta o mój autorytet – profesor Andrzej Nowak jest pierwszą osobą o której myślę. Polecam wszystkim opublikowane wykłady!