OPEN HOUSE klubu „Biały Żagiel” – relacja video

13 czerwca w przystani Hanlan’s Point na Toronto Islands odbyło się otwarte dla wszystkich spotkanie polskich żeglarzy z torontońskiego klubu „Biały Żagiel”.

Wysłannik działu żeglarskiego portalu Polska Canada dotarł na wyspy tuż po rozpoczęciu imprezy, kiedy jachty członków klubu dopiero zaczęły dopływać do portu. Na pewno największe atrakcje czekały na gości, którzy wytrwali do końca spotkania, ale autorowi reportażu udało się porozmawiać z komandorem klubu Piotrem Banasikiem. Impreza zorganizowana z myślą o popularyzacji polonijnego żeglarstwa była przygotowana jako dzień Ludomira Mączki, dla upamiętnienia legendarnego już samotnego kapitana, który był honorowym członkiem klubu „Biały Żagiel” Klub działa już prawie dwadziestu lat i jest dobrze znany nie tylko w środowisku żeglarskim. Warto wspomnieć, że klub polonijnych żeglarzy został oficjalnie uznany przez Ontario Sailing Association. To duży sukces, biorąc pod uwagę elitarność żeglarstwa i hermetyczność miejscowych środowisk.

Zapraszamy do obejrzenia materiału video i galerii zdjęć z Hanlan’s Point!

Aleksander Rybczyński

 

 

 

1 Comment

  1. Za ten znakomity reportaż ze spotkania z “Białym Zaglem” na torontońskich wyspach należy sie Redakcji http://www.polskacanada.com – podziękowanie. Za wiersz o Ludojadzie – podziw i uznanie. Myśląc w imieniu czytelników strony poproszę was, żebyście nie odebrali braku komentarzy z naszej strony jako dezaprobatę. tak nie jest. jesteśmy tylko leniwi i wydaje nam sie, że skoro my TO czytamy to Wy o tym dobrze wiecie podgladając nas przez jakieś magiczne okienko. Wiem, że tak nie jest, dlatego proszę NIE PRZESTAWAJCIE! PISZCIE. TWÓRZCIE DLA NAS! A my czasami się odezwiemy, obiecuję. Czytamy was ijesteście nam BARDZO POTRZEBNI.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*