Wielka Brytania opuszcza Unię Europejską [live]

6.01 czasu polskiego, to już oficjalne: WIELKA BRYTANIA W WYNIKU REFERENDUM OPUSZCZA UNIĘ EUROPEJSKĄ. Szacowany wynik głosowania to 52% za wyjściem z Unii Europejskiej, 48% za pozostaniem

BBC podaje na żywo wyniki referendum w sprawie pozostania w Unii Europejskiej. Relacja jest znakomita, można obserwować wyniki z każdego rejonu Wielkiej Brytanii. Wyraźnie już widać, że Anglia jest zdecydowanie za wyjściem z Unii, Szkoci raczej chcą pozostać, podobnie, jak Północna Irlandia. (Sądzą, że związek z Europą uniezależnia ich od Anglii?) Początkowo przewagę miała opcja pozostania w Unii. Z czasem zaczęli przeważać zwolennicy wyjścia z Unii. Po podliczeniu głosów o 4.45 czasu polskiego można powiedzieć, że Wielka Brytania przestaje być członkiem Unii Europejskiej. Brexit ma w tej chwili  przewagę pół miliona głosów. O 4.55 przewaga Brexit maleje do 450 tysięcy. Ciekawe są wyniki lokalnego głosowania. Widać, że niektóre miasta i hrabstwa są zdecydowanie za, albo przeciw pozostaniu w Unii. 5.00 – znowu pół miliona różnicy głosów. 5.05 już prawie 10 milionów głosów za wyjściem z Unii. Do zwycięstwa potrzeba 16,8 miliona. Szkocja jest zdecydowanie za pozostaniem, ale to nie Szkoci zadecydują. 5.15 różnica głosów wynosi znowu ponad pół miliona. 5.24 – 700 tysięcy. To już chyba “pozamiatane” na dobre. Ciekawe: Luton, miasto zdecydowanie opanowane przez muzułmanów jest za “niepodległością” – 56.5 % głosów za wyjściem. 5.35 – utrzymuje się różnica 750 tysięcy głosów. Tylko “cud nad urną” może zatrzymać Brytyjczyków. 5.40: zwolennikom Brexitu brakuje jedynie 4 milionów głosów. 5.51 – prawie milion głosów różnicy. 5.03 – brakują dwa miliony głosów do ogłoszenia werdyktu. 6.08 – równo MILION. 6.15 – już nawet BBC nie ma wątpliwości, jak zakończy się referendum. BREXIT. Co oznacza to dla Unii Europejskiej i dla Polski – przekonamy się w najbliższym czasie.

LEAVE.EU
The people have spoken – we look forward to a brighter future as a free, independent nation! 

 

(red)

Subskrybcja
Powiadomienie
3 Komentarze
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
View all comments
abc
7 years ago

Dla Polski oznacza to jeszcze większą niemiecką presję. Tym razem już niestety bez przeciwwagi Londynu.

kjub1982
7 years ago
Reply to  abc

Im większa presja tym irytacja wewnątrz Polski się powiększy. Doprowadzi to głosowania w kraju czy jesteśmy za pozostaniem czy wyjściem. Liczę na taki scenariusz.