“Siostry na piętrze”, czyli kanadyjskie równouprawnienie

trudeau

Kanadyjski premier Justin Trudeau nie wziął udziału w obchodach 15 rocznicy ataku na World Trade Center, ale dzień później odwiedził meczet w Ottawie, gdzie celebrowano “hadżdżu”, zakończenie dorocznej pielgrzymki do Mekki. Każdy ma swoje priorytety, ale Trudeau mówiąc o “kanadyjskich wartościach” i sile “różnorodności”, promiennie się usmiechając, zmuszony był zwrócić się do “sióstr na pietrze”. W meczecie zgromadzeni byli wyłącznie mężczyźni (z wyjątkiem trzech liberalnych parlamentarzystek), a kobiety obserwowały uroczystość z balkonu powyżej.

Do kanadyjskiego rządu Justina Trudeau weszła równa ilość mężczyzn i kobiet. Premier, zapytany wówczas “dlaczego”, odparł: “mamy przecież rok 2015”. W rok później uczestniczy w spotkaniu, gdzie kobiety nie są nawet dopuszczone do towarzystwa mężczyzn.

Pikanterii, a raczej grozy temu namaszczenia dyskryminacji kobiet na najwyższym szczeblu rządowym dodaje jeszcze jeden szczegół: na witrynie internetowej meczetu, odwiedzonego przez szefa rządu Kanady jest link do strony, promującej islam. Na portalu tym możemy przeczytać:

‘Kiedy zachodnia cywilizacja upadnie, alternatywą będzie islam, jedynie islam.”

Obserwując politykę i wystąpienia Trudeau oraz innych przywódców “wolnego świata” można się obawiać, że upadek Zachodu jest bardzo bliski.

red.

 

Subskrybcja
Powiadomienie
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments