Dariusz Muszer – Niedźwiedź i kozioł

Pewnego dnia niedźwiedź leżał nad urwiskiem, wygrzewał się w słońcu i ziewał szeroko.

– Ach – rzekł do siebie – tak mi tu dobrze, lecz gdybym miał tu jeszcze tłustego, delikatnego koziołka, nie miałbym już więcej żadnych życzeń.

Jak sobie zażyczył, tłusty kozioł stanął zaraz za nim. I już ruszył prosto na niedźwiedzia, ubódł go i zepchnął w dół urwiska. Dopieroż niedźwiedzia rozbolały wszystkie kości!

– Hm! – zamruczał kwaśno i otrząsnął się. – Hm! – mruknął po raz drugi – cóż to za okropny świat! Nie można nawet sobie trochę pożartować, zaraz ktoś wszystko weźmie dosłownie.

Dariusz Muszer

 

Bajka pochodzi z cyklu:

Trzy koziołki Bruse, Bajki, klechdy, podania i anegdoty z Norwegii opowiedziane przez Dariusza Muszera

Copyright © Dariusz Muszer

O autorze:

Dariusz_Muszer_BildNr5526_Fotocredits_Emanuela_Danielewicz_14x14cm

Dariusz Muszer (ur. 1959) – prozaik, poeta i tłumacz. Ukończył studia prawnicze, pracował w różnych zawodach, m. in. jako ślusarz, klezmer, instruktor teatralny, dziennikarz, oświetleniowiec i taksówkarz. Mieszka w Hanowerze. Pisze po polsku i niemiecku.

Opublikował m.in. tomy wierszy: Die Geliebten aus R, und andere Gedichte (1990), Księga zielonej kamizelki (1996), Jestem chłop (2004), Wszyscy moi nieznajomi (2004), Zapomniany strajk (2012), oraz powieści: Ludziojad (1993), Die Freiheit riecht nach Vanille (1999, wyd. pol. Wolność pachnie wanilią, 2008), Der Echsenmann (2001), Niebieski (2006), Gottes Homepage (2007, wyd. pol. Homepage Boga, 2013) i Lummick (2009).

fot. autora – Emanuela Danielewicz

Strona internetowa: www.dariusz-muszer.de

E-booki autora – do nabycia na amazon.ca:

http://www.amazon.ca/s?_encoding=UTF8&field-author=Dariusz%20Muszer&search-alias=digital-text

close

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*