Tomasz Trzciński – Wiatr od morza – The Wind From The Sea

Niech zstąpi Duch Twój

 

Szanowni Państwo,

11 czerwca 1987 roku w czasie uroczystej Mszy Św. celebrowanej na Jasnych Błoniach w Szczecinie przez Ojca Świętego Jana Pawła II padły w trakcie homilli z jego ust takie słowa:
“Z jednakową mocą wieje wiatr od morza i porusza sprawy regionu, miasta, Ojczyzny,
Europy i świata … Niech dla was ten wiatr będzie także symbolem życia i zmagania się z uderzeniami,
które przychodzą na człowieka od zewnątrz i od wewnątrz. Są różne gwałtowne wichry,
są także i uderzenia naszych różnych słabości. Trzeba się z nimi zmagać!“
Wezwanie to zostało odczytane jako kolejne wielkie przesłanie Papieża Polaka do narodu polskiego, wezwanie do działania dla odzyskania niepodległości i pokonania niszczącego kraj, totalitarnego systemu PRL.
Słowa te stały się także w zeszłym roku mottem dla drugiej części mojego koncertu w dniu 27 kwietnia 2014 zatytułowanego „Co mu w Duszy Grało“, i poświęconego Kanonizacji Jana Pawła II, którą pragnę tutaj zaprezentować.
Opowiada ona improwizacyjnie o wszystkich tych wydarzeniach ostatnich lat, w ktorych kraj nasz toczył zacięty bój o niepodległość. A wiatr znad morza wiał przecież w jego historii nieraz bardzo silnie i zmieniał rzeczywistość.
Towarzyszył mu nieodłącznie także szalony taneczny wiatr halny, dobrze przecież znany naszemu Ojcu Świętemu i podhalańskim Góralom.
I dzisiaj wieje znowu dobry silny wiatr i ma szansę zmienić rzeczywistość – nie tylko Polski, naszej Ojczyzny, ale także Europy i świata.
Autorem i pomysłodawcą projektu tego koncertu jest niezwykły kapłan – Ks. dr. Grzegorz Harasimiak.
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam na muzykę i video,
..

Tomasz Trzciński

 

 

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*