Dariusz Muszer – Flądra

Na początku flądra wyglądała tak samo jak wszystkie inne porządne ryby i nie była ani nadąsana, ani też płaska. Jednakże wyniosła i zarozumiała była od samego początku; pyszniła się bezustannie, że nikt nie jest tak dystyngowany jak ona. I tak to pływała sobie w wodzie.

Pewnego dnia napotkała śledzia.

– Czy to też ma być ryba? – rzekła i wykrzywiła gębę.

I tak jej już ta gęba została. Kiedy flądra zauważyła, że gęba jej nie wraca na poprzednie miejsce, nie była już tak nadęta, tylko zrobiła się całkiem płaska, popłynęła zawstydzona na samo dno morza i ukryła się w piasku. I siedzi tam do dziś.

Dariusz Muszer

 

Bajka pochodzi z cyklu:

Trzy koziołki Bruse, Bajki, klechdy, podania i anegdoty z Norwegii opowiedziane przez Dariusza Muszera

Copyright © Dariusz Muszer

O autorze:

Dariusz_Muszer_BildNr5526_Fotocredits_Emanuela_Danielewicz_14x14cm

Dariusz Muszer (ur. 1959) – prozaik, poeta i tłumacz. Ukończył studia prawnicze, pracował w różnych zawodach, m. in. jako ślusarz, klezmer, instruktor teatralny, dziennikarz, oświetleniowiec i taksówkarz. Mieszka w Hanowerze. Pisze po polsku i niemiecku.

Opublikował m.in. tomy wierszy: Die Geliebten aus R, und andere Gedichte (1990), Księga zielonej kamizelki (1996), Jestem chłop (2004), Wszyscy moi nieznajomi (2004), Zapomniany strajk (2012), oraz powieści: Ludziojad (1993), Die Freiheit riecht nach Vanille (1999, wyd. pol. Wolność pachnie wanilią, 2008), Der Echsenmann (2001), Niebieski (2006), Gottes Homepage (2007, wyd. pol. Homepage Boga, 2013) i Lummick (2009).

fot. autora – Emanuela Danielewicz

Strona internetowa: www.dariusz-muszer.de

E-booki autora – do nabycia na amazon.ca:

http://www.amazon.ca/s?_encoding=UTF8&field-author=Dariusz%20Muszer&search-alias=digital-text

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*