WOJCIECH JACOBSON laureatem Nagrody im. Ludomira Mączki

WJ

Kapitan Wojciech Jacobson za sterami “Marii” (1973)

.

Podczas uroczystości przyznania Nagród Żeglarskich Szczecina 2016,  Prezydent Miasta Piotr Krzystek powiedział:    – Gala Nagród Żeglarskich jest bliska sercu każdego z nas, bo Szczecin od lat przecież żeglarstwem stoi. W tym gronie z pewnością nikomu nie trzeba tego udowadniać. Wręczamy dziś pierwsze Nagrody Żeglarskie Szczecina. Było w kim wybierać – zgłoszeń nadesłano bowiem ponad 90. To pokazuje, w jakim środowisku funkcjonujemy i jak wiele się u nas dzieje. Dziękuję za zaangażowanie kapitule i wszystkim żeglarzom.

Uzasadnienie: Dla żeglarskiego ambasadora Szczecina, za wieloletnią działalność na polu żeglarstwa, szerzenie jego idei, jako płaszczyzny porozumienia, współpracy i przyjaźni.

100_8598  

.

Wojciech Jacobson:    – Dziękuję za wyróżnienie. Doceniam, że jestem pierwszym laureatem nagrody o charakterze, prestiżu i zasięgu międzynarodowym – mówił podczas gali Wojciech Jacobson, laureat nagrody im. kpt. Ludomira Mączki. –Moje sukcesy żeglarskie sięgają dawnych lat i były one związane z osobą Ludomira Mączki, gdyż wiele rejsów odbyliśmy wspólnie. Ta nagroda niejako przypłynęła do mnie od Ludomira. W imieniu wszystkich żeglarzy dziękuję za ustanowienie Nagród Żeglarskich Szczecina. Mam nadzieję, ze staną się one marką miasta.

Za:

http://zeszytyzeglarskie.pl/

Szczegółowe informacje o Nagrodach Żeglarskich Szczecina 2016:

Sailbook.pl

Subskrybcja
Powiadomienie
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments