Zobacz

Piotr Sonnewend – rysunek

Piotr Sonnewend jest absolwentem poznańskiej PWSSP. Dyplom uzyskał na Wydziale Malarstwa Grafi ki i Rzeźby w 1979 roku pod kierunkiem prof. Jozefa Fliegera i prof. Lucjana Mianowskiego. Praktykę scenograficzną zdobył u prof. Jozefa Szajny w warszawskim Teatrze Studio. Artysta jest nie tylko rysownikiem, ale także autorem licznych realizacji scenograficznych, twórcą performance. Zajmuje się również działalnością dydaktyczną na uniwersytetach polskich i zagranicznych. Dotąd prace Sonnewenda poza Polską były pokazywane na licznych wystawach w Niemczech, Holandii oraz we Włoszech.

Prace Piotra Sonnewenda znajdują się w zbiorach muzeów narodowych w Poznaniu, Brukseli i Munster, a także w Muzeum Rubensa w Siegen. Ponadto zasilają one zbiory szeregu galerii w Belgii, Polsce, Holandii i Niemczech oraz zbiory prywatne.

...pomimo wszechstronności działań artystycznych Piotra Sonnewenda element, który pozostał dla niego bardzo istotny to predylekcja do grafitu i papieru. W jego świecie czerni, bieli i nieograniczonej ilości półcieni, kolor został wyparty do minimum. Mimo wszystko artysta określa swoje rysunki jako barwne kompozycje.

Peggie Breitbarth

,,

..

..www.sonnewend.de,

Podaj dalej!
Share on Pinterest
Share with your friends
Submit

WESPRZYJ NASZ PORTAL KUPUJĄC NA “AMAZON”

Biuletyn – bezpłatna prenumerata

Książki i podręczniki