Piotr Sonnewend – rysunek

Piotr Sonnewend jest absolwentem poznańskiej PWSSP. Dyplom uzyskał na Wydziale Malarstwa Grafiki i Rzeźby w 1979 roku pod kierunkiem prof. Jozefa Fliegera i prof. Lucjana Mianowskiego. Praktykę scenograficzną zdobył u prof. Jozefa Szajny w warszawskim Teatrze Studio. Artysta jest nie tylko rysownikiem, ale także autorem licznych realizacji scenograficznych, twórcą performance. Zajmuje się również działalnością dydaktyczną na uniwersytetach polskich i zagranicznych. Dotąd prace Sonnewenda poza Polską były pokazywane na licznych wystawach w Niemczech, Holandii oraz we Włoszech.

Prace Piotra Sonnewenda znajdują się w zbiorach muzeów narodowych w Poznaniu, Brukseli i Munster, a także w Muzeum Rubensa w Siegen. Ponadto zasilają one zbiory szeregu galerii w Belgii, Polsce, Holandii i Niemczech oraz zbiory prywatne.

...pomimo wszechstronności działań artystycznych Piotra Sonnewenda element, który pozostał dla niego bardzo istotny to predylekcja do grafitu i papieru. W jego świecie czerni, bieli i nieograniczonej ilości półcieni, kolor został wyparty do minimum. Mimo wszystko artysta określa swoje rysunki jako barwne kompozycje.

Peggie Breitbarth

,,

..

..www.sonnewend.de,

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*