Paweł J. Rogowski – Casus

W związku z decyzja o potrzebie trzeciej dawki szczepionki, Pfizer wraz z Biotech spodziewają się, że tegoroczny ich dochód ze sprzedaży szczepionki wyniesie 307 miliardów SEK (koron szwedzkich). Ich okresowy raport wykazuje, że dotychczas, w tym roku ich dochody wzrosły o 134%.

Efter beslut om en tredje dos – Pfizer säljer mer vaccin – Dagens Medicin

Ja osobiście chcialem jakoś przejść do historii medycyny, myślałem – może jakiś wynalazek? Czy jakaś odkrywcza publikacja? Ale los dostarczył inny sposób. Od kilku lat miałem  łagodne i dobrotliwe objawy łuszczycy (psoriasis), aż tu po drugiej szczepionce Pfizera zrobiło się strasznie – wykwity w nieoczekiwanych miejscach na powierzchniach obszernych, objawy wspominane nieśmiało w kontekście raportów o skutkach ubocznych szczepionek. W uniwersyteckiej klinice dermatologicznej w Lundzie zebrało się konsylium medyczne, byli zafascynowani i zachwyceni, zrobiono mnóstwo bardzo barwnych zdjęć. W taki oto sposób – w krótkich kalesonach i z czarnym paskiem na oczach, mam szanse, jako doskonały casus, zaistnieć w podręcznikach i w historii medycyny i z przodu i z tyłu uwieczniony.

 

Paweł J. Rogowski

.

O autorze:

Paweł Janusz Rogowski, także Paul Rogowski, urodzony w 1953 w Krakowie, Ojciec ze Lwowa – co ważne.

M.Sc. Medical Rehabilitation z licencją zawodowa w Szwecji, Norwegii i Kanadzie. Pracował też w Polsce, Turcji i parę lat na Wyspach Kanaryjskich. Obecnie w Szwecji – tu parę publikacji naukowych, czasem konsultant ministerstwa zdrowia, stała współpraca z krajowym internetowym podręcznikiem dla służby zdrowia jako fact-checker, także nauczyciel w liceum medycznym.

Do lata 1981 w Krakowie. Członek Kola Literackiego w Klubie pod Jaszczurami, aktor Teatru Akademii Medycznej TAM, tajny pomocnik  Piotra Skrzyneckiego w narzucaniu szmatek na lalki na godzinę przed kabaretem. Wiersze i inne teksty publikowane w Studencie oraz w Toronto w Liście Oceanicznym pod redakcją Aleksandra Rybczyńskiego oraz w Echu Tygodnia pod redakcja Jacka Adolfa, a nawet w Gazetce Vis a Vis (kawiarenka w Rynku w Krakowie, przed którą siedzi pomnikowy Piotr Skrzynecki).

Subskrybcja
Powiadomienie
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments