Kopenhaska “rasistowska ryba”

Otrzymaliśmy wiadomość od naszego skandynawskiego korespondenta, Pawła J.Rogowskiego, który potwierdził doniesienia agencji prasowych, informujące o zdewastowaniu słynnej kopenhaskiej Syrenki, od 107 lat witającej żeglarzy wpływających do portu Langelinie. Na postumencie pomnika pojawił się napis “rasistowska ryba” (“racist fish”), a sama figura, spoczywającej na kamieniu ‘Little Mermaid” została zeszpecona. Rzeźba, będąca symbolem Kopenhagi, co roku gromadzi ponad milion turystów. Dewastacja tak słynnego dzieła sztuki, autorstwa Edvarda Eriksena, do którego pozowała żona artysty obnaża absurd obłędu obalania i niszczenia pomników, które nie wytrzymują wymagań współczesnej “sprawiedliwości społecznej” i standardów wolnej od rasizmu ideologii.

Lista pomników, zdewastowanych ostatnio podczas antyrasistowskich protestów po śmierci Georga Floyda jest przerażająco długa, świadczy o braku wiedzy cenzorów przeszłości, bezmyślnej nadgorliwości i kompletnej pogardzie dla tradycji i historii.

Przypadek oszpecenia kopenhaskiej Syrenki, upamiętniającej niezapomnianą baśń Jana Christiana Andersena całkowicie kompromituje współczesną rewolucję, z pozoru walczącą o “lepszy świat”, a w rzeczywistości pokazującą prawdziwe oblicze współczesnych wandali.

AR

.

Nie świnia

Główna krajowa gazeta szwedzka “Dagens Nyheter”, w dziale kultury, doniosła iż w nocy z drugiego na trzeciego lipca 2020 roku, oburzony buntownik, chyba odmiennej rasy niż duńska syrenka, przepełniony i napęczniały poczuciem dyskryminacji, wybuchnął i nazwał ja rasistowską rybą, co też, nabazgrał na głazie pod nią, tudzież zaklajstrował jej wrażliwe części. Nie z tej bajki interpretacja baśni HC Andersena.

Pawel J. Rogowski

https://globalnews.ca/news/7135104/racist-fish-little-mermaid-denmark/

Subskrybcja
Powiadomienie
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments