Koncert dla Marka Ałaszewskiego

screenshot-2016-09-21-23-20-01

Marek Ałaszewski, twórca legendarnego zespołu “Klan” w maju 2016 roku doznał ciężkiego udaru mózgu. Jego przyjaciele zorganizowali charytatywny piknik muzyczny, by pomóc rodzinie Marka w sfinansowaniu specjalistycznej rehabilitacji, dającej muzykowi, poecie i malarzowi szansę na wyzdrowienie.

“Stoimy wszyscy nago w mrowisku przemijania”

Miałem 16 lat, kiedy ukazał się debiutancki album zespołu “Klan”, zatytułowany “Mrowisko”.  Pamietam barwną okładkę i niezwykłą, pobudzającą młodą, zbuntowaną wyobraźnię muzykę Marka Ałaszewskiego. Ten musical, zaprezentowany na winylowej płycie, jak prawdziwa suita rockowa był zupełnie oryginalnym zjawiskiem na polskim rynku muzycznym. Po latach “Mrowisko” brzmi równie mocno. Zdumiewa, że w czasach najbardziej prymitywnej i nachalnej propagandy realnego socjalizmu, poeci, muzycy i twórcy potrafili zachować niezależność ducha i serca. Pełna pasji i ambitnej, melodycznej linii muzyka “Mrowiska” świadczy o autentycznej potrzebie poszukiwania prawdy i niezależnej drogi w świecie, który próbował przestrzeń twórczej wolności ograniczyć do banału piosenek o niczym i propagandowej śpiewki.

Twórczość Marka Ałaszewskiego pobudzała wyobraźnię, otwierała przestrzeń samodzielnego myślenia i kształtowała wewnętrzna niepodległość. Była naszym glejtem do wolności, prawdziwym dowodem tożsamości, który nosiliśmy w kieszeniach zamiast legitymacji szkolnych i dowodów osobistych.

.

Aleksander Rybczyński

Powyższa refleksja o twórczości Marka Ałaszewskiego powstała po przeczytaniu zaproszenia, które dotarło do redakcji Magazynu:

Drodzy , mamy wielką przyjemność zaprosić Was na piknik muzyczny do Violinova w dniu 24 września, od godz. 17:00.

Zasady uczestnictwa:
– coś do jedzenia i picia na wspólny stół,
-10 zł od osoby na koszty organizacyjne.

Będzie to piknik charytatywny na rzecz Marka Ałaszewskiego – muzyka, lidera legendarnego zespołu rocka progresywnego Klan, kompozytora, poety, malarza – słowem – artysty kompletnego.
15 maja tego roku Marek doznał ciężkiego udaru mózgu i od tego czasu przebywa w szpitalu. Jego stan powoli, lecz sukcesywnie poprawia się i w najbliższym czasie rozpocznie on intensywną rehabilitację, która wykracza poza standard oferowany przez NFOZ. Chcemy przy Waszym udziale wesprzeć Rodzinę Marka finansowo, aby rehabilitacja zakończyła się sukcesem. Dlatego w trakcie pikniku zbierane będą Wasze dobrowolne datki na ten szlachetny cel. Prosimy Was o hojność. Wiecie przecież, że każde dobro prędzej, czy później wraca do darczyńcy.

.

W programie:

18:00 – audycja słowno – muzyczna o Marku Ałaszewskim,
19:00 – recital Ryszarda Rynkowskiego
20:00 – koncert Krzysztofa Ścierańskiego z zespołem
W międzyczasie:
– krótki występ Macieja Wróbla z coverami utworów Marka Ałaszewskiego
– czynna mini wystawa prac Marka Ałaszewskiego (głównie akwarele i obrazy małoformatowe),
– sprzedaż płyt Klanu,
– aukcja “Bitwy pod Grunwaldem” autorstwa Ryszarda Piotrowskiego,
– inne atrakcje.
Prosimy o pozytywny odzew, rozesłanie tego zaproszenia swoim znajomym i osobom zainteresowanym oraz o liczne przybycie.

W oczekiwaniu na spotkanie w szlachetnym celu,
Pozdrawiamy serdecznie
Marek i Violetta Skórczakowscy, Agata i Maciej Wróbel, Grace Czerwińska

.
Kontakt:
Marek 606 618 440
Viola 606 65 96 96
Agata 600 53 97 97

.
Położenie i trasa dojazdu :

Mapy Google

.

.

Subskrybcja
Powiadomienie
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments