Pow Wow Manitoulin Island

Manitoulin Island jest największą na świecie wyspą na jeziorze. Jest wyjątkowym miejscem, o niezwykłym pejzażu, gdzie współczesna cywilizacja przegrywa z naturą, nie zakłócając spokojnego rytmu życia mieszkańców. Na terenie wyspy Manitoulin mieszczą się liczne rezerwaty indiańskie, z których najbardziej słynny jest Wikwemikong,  jedyny w północnej Ameryce, którego prawowici właściciele nie podpisali traktatu, udzielającego rządowi prawa do ziemi.

Tereny rezerwatów trudno odróżnić je od innych osad kanadyjskich. Dlatego wielką atrakcją dla wszystkich, zainteresowanych kulturą “Native People” są tradycyjne Pow Wow, miejsca spotkań i duchowej ekspresji Indian. Są to spotkania, będące uhonorowaniem tradycji, przypominające o korzeniach i dumnej przeszłości. To nie tylko okazja do duchowego skupienia i powrotu do źródeł. Żywiołowe tańce i rytualne śpiewy są nie tylko formą potwierdzenia tożsamości, ale także demonstracją otwartości i chęci dzielenia się wyjątkowością i siłą przeszłości.

W pierwszy weekend lipca, od dwudziestu czterech lat szczep Sheguiandah organizuje Pow Wow na terenie mieszczącego się w północno-wschodniej części wyspy rezerwatu. Siostra wodza Pearl  Waindubence , zapraszając, z dumą mówi o niewielkiej społeczności małej osady. Zachęcam do obejrzenia krótkiego video klipu, próbującego oddać klimat wydarzenia. Najważniejszy moment Pow Wow – Grand Entry, nie został sfilmowany. Ze względu na powagę i duchowość tej części spotkania nie wolno go rejestrować.

AR

Subskrybcja
Powiadomienie
0 Komentarze
Inline Feedbacks
View all comments