Profesor Andrzej Nowak – Czy Polska może obronić się przed Rosją? VIDEO

Rosja zamierza zwiększyć ilość dywizji w Zachodnim Okręgu Wojskowym. (wiadomość z 26.01.2016) Tradycyjnie, kryzys ekonomiczny nie powstrzymuje agresywnej polityki militarnej naszego wschodniego sąsiada. W tym kontekście tym bardziej warto wysłuchać wykładu profesora Andrzeja Nowaka.

 

Spotkanie z profesorem Andrzejem Nowakiem w siedzibie Związku Narodowego Polski przy ulicy Judson 71 w Toronto śmiało można nazwać największym polonijnym wydarzeniem intelektualnym roku. Profesor wygłosił ponad godzinny, imponujący erudycyjną swobodą wykład na temat historycznie konsekwentnej strategii politycznej Rosji, od wieków zmierzającej do jednoznacznego celu: podbicia narodów słabszych i nawiązywania sojuszy z silniejszymi w oparciu o wywieranie cynicznej presji i strategię zastraszania.

Licznie zgromadzeni na sali słuchacze byli pod wrażeniem niezwykle precyzyjnego, wygłoszonego z pamięci wywodu profesora Nowaka – bezlitośnie i bez złudzeń, co do współczesnych intencji Rosji pod władzą Władimira Putina – obnażającego imperialną taktykę państwa, które za pomocą kajdanów, dybów i knuta, zbudowało niespotykany w innych częściach świata model absolutnej władzy i zniewolonego społeczeństwa.

Aleksander Rybczyński

fot. Aleksander Rybczyński

Wkrótce zamieścimy relację video z drugiej części spotkania, podczas którego profesor Andrzej Nowak odpowiadał na pytania.

Subskrybcja
Powiadomienie
1 Komentarz
Najstarsze
Najnowsze Popularne
Inline Feedbacks
View all comments
7th
8 years ago

Rosja nie jest od pokoju i wolności.