Międzynarodowy Konkurs „Kościuszko Bicentenary”

 

Screenshot 2017-01-31 22.11.14

Screenshot 2017-01-31 22.12.17.

W hołdzie Kościuszce – Przyjacielowi Ludzkości

Międzynarodowy Konkurs

„Kosciuszko Bicentenary”

.

Jeśli drogie ci są hasła Wolności i Równych Praw,  weź udział w konkursie z okazji  Roku Kościuszki ogłoszonego przez Sejm i Senat Rzeczypospolitej, świętowanego pod auspicjami UNESCO z okazji  dwusetnej rocznicy śmierci Kościuszki.

Informations in English:
www.kosciuszkoheritage.com/200/en_competition.html

Inicjatorem Konkursu jest sydnejska organizacja Kosciuszko Heritage Inc., wspierana przez Kopiec Kościuszki, The Kosciuszko Foundation i Polską Fundację Kościuszkowską. Poprzez  ten międzynarodowy konkurs pragniemy złożyć hołd Kościuszce jako Przyjacielowi  Całej Ludzkości.

.

PlakatKonkurs

.

Na zwycięzców konkursu czekają nagrody o łącznej wartości ponad 10 tysięcy dolarów australijskich.

W Konkursie mamy trzy kategorie : muzyczną, graficzną oraz literacką.

Zachęcamy do komponowania piosenek, pieśni, lub ballad po polsku lub po angielsku, lub utworu instrumentalnego i nadsyłania ich pocztą elektroniczną w formie audio lub wideo. I nagroda za najlepszą piosenkę lub kompozycję TRZY tysiące dolarów!

W kategorii graficznej duża rozmaitość  form: portrety, sceny rodzajowe, kolaże, komiksy, karykatury, plakaty, memy, logotypy – do nadsyłania w postaci digital.

W kategorii literackiej oczekujemy wierszy lub opowiadań po polsku lub angielsku, nie dłuższych niż tysiąc słów.

Biorąc udział w konkursie masz fantastyczną szansę zaprezentowania swych  talentów w skali międzynarodowej.

Konkurs potrwa do 31 lipca 2017. Wyniki ogłoszone będą w dniu 3 pażdziernika tego roku podczas uroczystej gali w Sydney.

Udział w konkursie mogą brać udział dorośli oraz młodzież szkół średnich w wieku od 12 do 18 lat.

Każdy uczestnik konkursu może przysłać maximum 3 prace (każda z osobną Kartą Zgłoszenia), pod warunkiem, że prace te dotyczą trzech różnych epizodów z życia Kościuszki.

Konkursowe ściągi, zalecana bibliografia, ikonografia i użyteczne linki znajdują się na stronie internetowej: www.kosciuszkoheritage.com/200/pl_konkurs.html

Laureaci otrzymają DVD Souvenir z antologią wyselekcjonowanych prac. Pamiątkowe DVD otrzymają również media na świecie, kluby i organizacje polonijne. Najlepsze prace zostaną też opublikowane w Internecie.

Apelujemy do Polonii w innych krajach, aby organizowała podobne plebiscyty; akcja ta ma na celu promocję Roku Kościuszki zwłaszcza w jego pierwszej połowie.

Prace konkursowe będzie oceniało międzynarodowe jury składające się z ekspertów z Polski, Australii i USA. Na czele jury stoi Profesor Alex Storozynski (USA), laureat nagrody Pulitzera, autor słynnej książki o Kosciuszce i reżyser filmu zrealizowanego na jej podstawie; długoletni dyrektor The Kosciuszko Foundation, obecnie szef polskiej katedry na Quinnipiac University.

.

Informacje/Kontakt:

Koordynator Konkursu

Ernestyna Skurjat-Kozek

office@kosciuszkoheritage.com

612-9484 1740

.

Karta Zgłoszeniowa i pełny tekst Regulaminu Konkursowego do pobrania na stronie  www.kosciuszkoheritage.com/200

.

Screenshot 2017-01-31 22.37.53

.

Zachęcamy do subskrypcji biuletynu POLSKA CANADA

1 Comment

  1. Ten obrazek (litografia?) Bendy jest bardzo dziwny – Kościuszko nosi kapelusz stosowany z trójkolorową kokardą na 13 lat przed Rewolucją Francuską? I kto to stoi obok niego – Kazimierz Pułaski czy książę Józef? Jeżeli ten pierwszy, to jego ułańska czapka jest znowu częściowym anachronizmem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*