Cezary Napierała – Wędrowiec internetowy [38]

> Psalm 8 – w wersji oryginalnej (staro-hebrajskiej) + transkrypcja na angielski

w: https://www.youtube.com/watch?v=JZTx1vIpksc

> św. Charbel: „(…) Ludzie poszukują cudów, aby uwierzyć i zobaczyć na własne oczy, chcą orędzi, aby usłyszeć i wiedzieć, pragną konkretnych dróg, aby nimi kroczyć i osiągnąć zbawienie i szczęście. Przecież cud to Eucharystia, znak to Krzyż, orędziem jest Ewangelia, a zbawienie jest w Kościele.

Najważniejszym, największym i najświętszym znakiem jest znak Krzyża. To znak Bożej miłości do ciebie: niech stanie się również znakiem twojej miłości do Niego. To znak miłości, a nie znak walki. Swiatło tego znaku rozleje się na cały świat.

Zbawienie ludzkości realizuje się w Kościele, przez Kościół, to on kontynuuje plan zbawienia rozpoczęty przez Chrystusa dwa tysiące lat temu i nie przestanie aż po kres czasów. Wszystkie fale zła rozbiją się o skały Kościoła. Oddaj się całkowicie Kościołowi i jego nauce i nie podchodź do niej wybiórczo.

Najważniejszym i najwspanialszym przesłaniem jest Dobra Nowina, która przekazuje nauczanie Chrystusa i ani jedna jota Jego słów nie przeminie przed końcem czasów. Kto nie zna Ewangelii, pozostaje w ciemności i morzu ignorancji, choćby posiadał cała wiedzę tego świata. Kto nie żyje Ewangelią, nie żyje w ogóle. Nie interpretuj jej i nie podporządkowuj jej własnemu życiu, aby się usprawiedliwić. Prawda Ewangelii jest zawsze taka sama. (…)„

św. Charbel – Orędzie z Nieba, Wydawnictwo AA, Kraków 2013, str. 77-78.

> 12 rocznica śmierci Jana Pawła II [VIDEO] i artykuł…

w: http://wolnosc24.pl/2017/04/02/12-rocznica-smierci-jana-pawla-ii-video/

De Press – Pieśń o śmierci Jana Pawła II

w: https://www.youtube.com/watch?v=tCursVClYho

Pamiętacie jak telewizja emitowała 3 lata temu spot promocyjny MSZ o Polsce, w którym z Giewontu usunięto krzyż? (tu dla przypomnienia: http://bit.ly/2nwaOWe). Górale oburzyli się wtedy: “”Eliminowanie z przestrzeni publicznej Krzyża – znaku wiary, patriotyzmu i tradycji obraża nasze uczucia religijne i jest zakłamywaniem naszej historii i naszych postaw (…) Nasi Ojcowie w 1901 roku postawili na szczycie Giewontu krzyż – najważniejszy symbol dla każdego chrześcijanina. Od tego czasu jest on dla nas górali znakiem naszej wierności Bogu i Ojczyźnie”. A Ojciec Święty w 1997 pod Wielką Krokwią powiedział o krzyżu: “Niech przypomina o naszej chrześcijańskiej godności i narodowej tożsamości, o tym kim jesteśmy i dokąd zmierzamy i gdzie są nasze korzenie”. I dlatego wczoraj punktualnie o godz. 21:37, w 12. rocznicę śmierci Jana Pawła II, górale tradycyjnie oświetlili krzyż na Giewoncie przy użyciu latarek-czołówek. (info: fb / Polish Youth Association – Patriae Fidelis 03.04.2017)

foto: http://24tp.pl/n/38598

Młyn i Krzyż / The Mill And The Cross, reż. L. Majewski, Polska-Szwecja 2011, film który zasłużenie już jest legendą…

w: https://vod.pl/filmy/mlyn-i-krzyz/s1b7gf3

Piszesz o życiu, ale mylisz się żyjąc.” – Veza Canetti do swego męża, Elias’a, 19 kwietnia 1948. w: „Veza & Elias Canetti. Listy do Georges’a. Przekład: Ewa Kowynia. Wyd. Twój Styl – Wydawnictwo Książkowe, Warszawa 2008 [E. Canetti – laureat literackiej Nagrody Nobla za rok 1981]

W intencji prześladowanych chrześcijan modlili się wierni uczestniczący w Drodze Krzyżowej, która w sobotę wyruszyła sprzed kościoła św. Klemensa w Warszawie.

Wierni przed drogą krzyżową uczestniczyli we mszy świętej. Podczas homilii o. Jacek Aniszewski zwracał uwagę, że chrześcijanie są dziś prześladowani m.in. na Bliskim Wschodzie i w Afryce. “Trzeba też powiedzieć o swoistego rodzaju prześladowaniu Kościoła w krajach bogatych, w Europie, Stanach Zjednoczonych, gdzie bycie katolikiem, chrześcijaninem jest rzeczą niepoprawną politycznie” – powiedział. Podkreślał, że każdy chrześcijanin ma misję do spełnienia. “Dzisiaj jest taki czas, że trzeba być misjonarzem też w swoim środowisku, poprzez dobre słowo, stawanie w obronie słabszych, mówienie prawdy, poprzez mówienie tego, że jestem katolikiem i nie wstydzę się Chrystusa” – powiedział o. Aniszewski. Po zakończeniu mszy świętej rozpoczęła się droga krzyżowa, której uczestnicy przeszli do żoliborskiej parafii św. Stanisława Kostki, gdzie modlili się przy grobie bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Wierni nieśli kilkumetrowy drewniany krzyż, niektórzy mieli także własne małe krzyże. (…) We wtorek w Rzymie sekretarz watykańskiej dykasterii ds. integralnego rozwoju ludzkiego Silvano Tomasi przedstawił dane, z których wynika, że 75 procent aktów przemocy wobec religii wymierzonych jest obecnie w chrześcijan; na świecie każdego miesiąca zabijanych jest średnio 322 z nich, czyli 10 dziennie. Powiedział, że od listopada 2015 do października 2016 roku zamordowano 7100 chrześcijan. Szacuje się, że w 70 krajach chrześcijanie oraz inne wspólnoty religijne nie mogą korzystać z fundamentalnych praw.

w: http://kosciol.wiara.pl/doc/3787619.Modlitwa-za-meczennikow

> Czy to są ludzie?! UWAGA! Bardzo drastyczny materiał (w j. angielskim) oraz zdjęcia o ludobójstwie chrześcijan przez islamistów i nie tylko…

w: http://shoebat.com/2014/08/08/muslims-take-christian-children-behead-rape-kill-mothers-hang-fathers/

> “Migracja muzułmanów ma nie tylko charakter ekonomiczny. Jej celem jest także jest poddanie Europy i reszty świata prawu muzułmańskiemu” – mówi PAP ekspert ds. politycznego islamu dr Bill Warner.

Więcej: http://prostozmostu.pl/ekspert-quotcelem-islamu-jest-poddanie-swiata-prawu-muzulamanskiemuquot-wideo,5698.html

> Muzułmański duchowny wydalony z Singapuru za obraźliwe wypowiedzi wobec chrześcijan i żydów (…) 6 stycznia podczas piątkowych modłów w meczecie Nalla Mohamed Abdul Jameel Abdul Malik użył sformułowania “udziel nam pomocy przeciwko żydom i chrześcijanom”. Jak poinformowało singapurskie ministerstwo spraw wewnętrznych, 46-letni duchowny, znany jako “Nalla”, przeprosił za tę wypowiedź i przyznał, że “była ona niedopuszczalna, biorąc pod uwagę wielorasowy i wieloreligijny kontekst Singapuru”. Przed sądem w Singapurze duchowny przyznał się do winy i został ukarany grzywną wysokości 4 tysięcy singapurskich dolarów (nieco ponad 2,8 tys. USD). W komunikacie MSW podkreślono, że duchowny zostanie wydalony z Singapuru. “Każdy przywódca religijny, przedstawiciel dowolnej religii, który wygłosi takie oświadczenia, będzie pociągany do odpowiedzialności” – głosi komunikat. Podkreślono, że rząd Singapuru “ma obowiązek działać szybko i zdecydowanie, by przeciwstawiać się językowi podziałów”. Według singapurskich mediów Nalla pochodzi z Indii.

za: http://info.wiara.pl/doc/3792848.Muzulmanski-duchowny-wydalony-z-Singapuru-za-obrazliwe

> Robert Lowell – Mahomet

Jak Henryk VIII, Mahomet zaraził się religią

w swych niebezpiecznych latach i zmiażdżył tych, co w celibacie

nienawidzili życia, choć nigdy zeń nie korzystali –

ich klasztory zamienił w huty,

przestawił ich bierny budyjski młynek

na Schrecklichkeit* i wojenne pieśni swego szczepu.

Papież wciąż udezra w struny swej harfy w apelu o czystość –

chłopcy świętej wojny na sznurze bezwiednych wielbłądów

pędzą do raju, do sal zapełnionych piękną

wedle prostych gustów nomadów młodzieżą płci obojga –

jak ciepło śpią w niszach o abstrakcyjnych kafelkach;

miłość jest zmartwychwstaniem, a jej wojna różą:

kobieta chce mężczyzny, mężczyzna kobiety, tak naturalnie,

jak spragniona żaba potrzebuje deszczu.

(tł. Bolesław Taborski)

* niem. okropność, ohyda

> DAWID I ŻABA *

Wyjaśniał rabbi Pinchas, mówiąc: – „Panie, moje serce się nie pyszni i oczy moje nie są wyniosłe”1. Werset ten wypowiedział Dawid, przechadzając się nad potokiem. Mówił: „Panie świata! Czy był kiedykolwiek ktoś, kto cię chwalił i wysławiał jak ja?”. Wtem napatoczyła mu się żaba. Rzekła mu tak: „Dawidzie, nie przechwalaj się, bo ja dokonałam więcej od ciebie: oddałam swoje ciało na rozkazy Pana, jak to napisano: <<Nil zaroi się od żab. Wejdą, itd., i do twoich pieców>>2. A poza tym pieśnią swoją wychwalam Pana dniem i nocą, bez wytchnienia”. Wtedy to właśnie Dawid wyrzekł ów werset: 

Panie, serce moje się nie pyszni i oczy moje nie są wyniosłe”.

* Księga Zohar, rozdział Pinchas, 232.

1 Ps 131,1

2 Wj 7,28 / Żaby, jako narzędzie plagi zesłanej przez Boga na Egipcjan, ginęły masowo.

(Tł. Ireneusz Kania)

Laureat literackiej Nagrody Nobla, poeta i pieśniarz Bob Dylan odebrał w sobotę podczas zamkniętej dla publiczności ceremonii dyplom oraz medal noblowski – poinformowały szwedzkie media. Nie wygłosił, jednak mowy co oznacza, że nie przysługuje mu nagroda pieniężna w wysokości 840 tys.euro.(ponad 3,5 miliona zł) (…)

całość: http://wolnosc24.pl/2017/04/02/bob-dylan-w-koncu-odebral-nagrode-nobla-ale-dalej-moze-stracic-ponad-35-miliona-zlotych-video/

> Znakomite zdjęcia Warszawy, także nocą… i z wysokości 3.000 metrów!!!

w: http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21570785,fotografowal-w-nocy-wychylony-ze-smiglowca-zrobil-przepiekne.html

> Spotkania autorskie z Martinem Pollackiem… Autor przeczyta fragmenty ze zbioru „Topografia pamięci” (Wyd. Czarne 2017, przekład: Karolina Niedenthal)
Co to takiego, co każe tym ludziom sznurować usta? Strach? Przed czym? Przed mordercami i ich następcami? Dlaczego miano by się ich bać jeszcze dzisiaj? A może to strach przed upiorami przeszłości? A przecież wiemy, że nie da się tego zażegnać milczeniem. Wprost przeciwnie” – pisze Martin Pollack, powracając do dręczących go tematów: wypierania pamięci o zbrodni w imię ochrony społeczeństwa, amputowanych traum, dziedziczenia winy, niewidocznego szlaku grobów, którymi naznaczona jest cała Europa Wschodnia. Zwraca też uwagę na historię uchodźstwa w naszej części świata i – co za tym idzie – na długą tradycję różnorodności etnicznej. Obnaża narracje, za pomocą których politycy chcą odgrodzić się dziś od uchodźców, a jednocześnie ujednolicić pamięć i zakłamać historię. Tymczasem ślady wielonarodowego bogactwa przebijają z każdej podróży autora i z kilku tysięcy starych fotografii.

Wszędzie wstęp wolny, wszystkie spotkania po polsku

Wrocław, 5.04, godz. 17:00
Muzeum Pana Tadeusza, Rynek 6
Prowadzenie: Jacek Antczak
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/749873525175595/ 

Opole, 6.04, godz. 17:00
Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu
ul. Piastowska 18
Prowadzenie: Monika Wójcik-Bednarz

Kraków, 7.04, godz. 18:30
Międzynarodowe Centrum Kultury
Rynek Główny 25
Prowadzenie: Łukasz Wojtusik
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1621729181201023/ 

Poznań, 10.04, godz. 17:30
Centrum Kultury Zamek
Św. Marcin 80/82
Prowadzenie: Bartłomiej Krupa
Wydarzenie na Facebooku:  https://www.facebook.com/events/710855369076285/

Warszawa, 11.04, godz. 18:00
Austriackie Forum Kultury
ul. Próżna 7/9
Prowadzenie: Cezary Łazarewicz
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1397947833613231/

Lublin, 12.04, godz. 18:00
Sala Czarna, Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”
ul. Grodzka 21
Prowadzenie: dr Agnieszka Hudzik 
Wydarzenie na FB: https://www.facebook.com/events/622589957936751/

Organizatorzy: Austriackie Forum Kultury w Warszawie, Wydawnictwo Czarne

Partnerzy: Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu – Biblioteka Austriacka, Międzynarodowe Centrum Kultury, Konsulat Generalny Austrii w Krakowie, Centrum Kultury Zamek, Ośrodek “Brama Grodzka – Teatr NN”, Dom Słów

> Zmarł Erwin Kruk, pisarz, dziennikarz, poeta, senator I kadencji (1989–1991), większą część swojej twórczości pisarskiej poświęcił tematyce mazurskiej… 

c.v.: https://pl.wikipedia.org/wiki/Erwin_Kruk

> Znakomite i zasłużone wydawnictwo „esprit” z Krakowa, ciekawe pozycje z zakresu duchowości chrześcijańskiej, mistyki, historii i dnia dzisiejszego Kościoła, także pozycje związane z zakonem św. Dominika, któy niedawno świętował 800 lecie istnienia i drogi kaznodziejskiej… Jest tu także znakomite dzieło klasyka już filozofii (zarazem rabina z Warszawy, wywodzącego się z jednej z najwybitniejszych rodzin chasydów z ziem polskich): Abrahama Joshuy Heschela – „Prorocy”… Wydawnictwo realizuje sprzedaż wysyłkową tak na Kraj, jak i za granicę!

więcej: http://www.esprit.com.pl/s/wyniki/

> (…) Z Warszawy do Los Angeles będzie można dolecieć bez przesiadki. Od poniedziałku 3 kwietnia startuje nowe połączenie Polskich Linii Lotniczych LOT. Trasę będą obsługiwać dreamlinery.

w: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,21580432,to-bedzie-najdluzszy-lot-polskiego-przewoznika-jutro-pll-lot.html#Czolka3Img

Wydawnictwo Literackie i Nowy Teatr zapraszają na spotkanie z HANNĄ KRALL z okazji premiery “Fantomu bólu” – zbioru wszystkich reportaży jednej z najwybitniejszych polskich dziennikarek. Udział wezmą: Autorka oraz Mariusz Szczygieł i Krzysztof Warlikowski. Fragmenty książki przeczyta Maja Ostaszewska. Prowadzenie: Michał Nogaś. Czwartek, 6 kwietnia, godz. 18.00. Nowy Teatr, Warszawa, ul. Madalińskiego 10/16

O książce szerzej: http://www.wydawnictwoliterackie.pl/aktualnosci/1319/Hanna-Krall-w-WL-W-2017-r-ukaze-sie-Fantom-bolu/p-5/

> Marek Jakubiak – (…) To istny manifest polskiej przedsiębiorczości Marka Jakubiaka. Poseł Kukiz’15 po raz kolejny zaapelował o obniżenie podatków, co pozwoli “rozwinąć skrzydła” Polakom. “Jeśli Polakom da się rozwinąć skrzydła, to je rozwiną. Polacy mają husarskie podejście do życia. Wszystko jedno jak wielka ta góra jest, Polacy pójdą zdobyć szczyt. Tylko tyle, że za te nogi, za te skrzydła, za te ręce – tysiące urzędników nas ciągnie w drugą stronę!”

Całość video nagrania: http://prostozmostu.pl/genialne-wystapienie-jakubiaka-jesli-polakom-da-sie-rozwinac-skrzydla-to-je-rozwina-polacy-maja-husarskie-podejscie-do-zycia-wideo,4325.html

W marcu minęło 75 lat od brutalnej akcji ”Reinhardt”. W nocy z 16 na 17 marca rozpoczęła się deportacja Żydów z lubelskiego getta do obozu zagłady w Bełżcu. Był to początek akcji mającej na celu wymordowanie ludności żydowskiej z pięciu dystryktów Generalnego Gubernatorstwa. Dowódcą całej akcji był Odilo Globocnik działający z ramienia Heinricha Himmlera…

> Esther Ofarim – El Condor Pasa – אסתר עופרים – najpiękniejszy głos Izraela do czasów Ofry Haza…

w: https://www.youtube.com/watch?v=s3VkW0lQBsA

> Esther Ofarim Live In Tel Aviv \ אסתר עופרים בהיכל התרבות – polecam!

w: https://www.youtube.com/watch?v=qVZgt0ullNg

> Feniks 2017 dla poznańskiej dziennikarki Jolanty Hajdasz. Książka z filmem “Zolnierz Niezłomny Kościoła” autorstwa poznańskiej dziennikarki Jolanty Hajdasz wydana przez Hajdasz Production przedstawiająca prześladowanie i bohaterstwo abpa Antoniego Baraniaka otrzymała nagrodę główną Feniks 2017 w kategorii multimedia Stowarzyszenia Wydawców Katolickich! To ogromne wyróżnienie dla tego małego wydawnictwa z Poznania (jednoosobowa działalność gospodarcza), bo konkurencja spora, swoje książki i filmy zgłaszają największe wydawnictwa katolickie w Polsce! (info-mail: 01.04.2017)

Więcej na: http://episkopat.pl/kard-zenon-grocholewski-i-abp-waclaw-depo-laureatami-nagrody-feniks-2017/

> Pisarz i dziennikarz Stanisław Srokowski zaprasza na debatę o Polsce i zarazem promocję swoich nowych książek, dokumentalnej i beletrystycznej:

“Dobijcie nas, tylko nie kłamcie…”

“Barbarzyńcy w salonie”

Spotkanie będzie miało miejsce we Wrocławiu, w Klubie Muzyki i Literatury

przy Pl. Kościuszki w piątek, 07 kwietnia 2017. Początek o godzinie 18:00

> W. S. Merwin – Wypowiedzenie

(Utterance, z tomu: Deszcz w drzewach, tł. G. Zlatkes)

Slęcząc nad słowami

bardzo późno usłyszałem jak gdyby szeptane westchnienia

niedaleko

jak w sosnach nocny wiatr albo morze w ciemności

echo wszystkiego co kiedykolwiek

było wymówione

wciąż obracające jedną sylabę

pomiędzy ziemią a milczeniem

> Adele – Hello

w: https://www.youtube.com/watch?v=YQHsXMglC9A

> Zabójca Heleny Kmieć się nawrócił! Wiara przemienia ludzką niecierpliwość i wątpliwości w pełną nadzieję, a człowiek ufający Bogu porzuca formy lęku i strachu – mówił bp Jan Zając podczas Mszy św. w sanktuarium Krzyża Świętego w opactwie cystersów w Krakowie – Mogile, odprawionej w ramach wielkopostnych nabożeństw stacyjnych. W trakcie homilii bp Jan Zając powiedział, że kto wypełnia przykazania i uczy je wypełniać będzie wielki w Królestwie Niebieskim. -Wszyscy jesteśmy zaproszeni do osiągnięcia tej wielkości. Nie zapominajmy jednak, że największym, ale i najtrudniejszym zarazem przykazaniem jest przykazanie miłości Boga i bliźniego – podkreślił. Zdaniem hierarchy wiara przemienia ludzką niecierpliwość i wątpliwości w pełną nadzieję, a człowiek ufający Bogu porzuca formy lęku i strachu. Podczas homilii bp Zając nawiązał także do śmierci Helenki Kmieć, wolontariuszki, która została zamordowana w Boliwii. Biskup opowiedział, że człowiek, który ją zabił nie przyznawał się w trakcie śledztwa do tego przestępstwa. Dodał, że w trakcie wizji lokalnej w ochronce, w której dokonał tej zbrodni, po długich godzinach śledztwa, siostry podały mu picie oraz koc, ponieważ było zimno. – Ten gest sprawił, że coś drgnęło w sercu tego młodego człowieka, nieszczęśliwego i porzuconego przez rodziców. I wtedy on postawił pytanie: czy siostry i rodzice mi przebaczą? Nie trzeba było czekać na odpowiedź, ponieważ ten gest życzliwości i serdeczności, troski o tego człowieka, był odpowiedzią, że tak – powiedział bp Zając. – Wtedy ten człowiek rzucił się na kolana i zaczął mówić i prosić, aby mu przebaczyć. Przyznał się do wszystkiego i chciał przyjąć każdą karę, nawet największą, aby mógł w jakiś sposób spłacić ten dług, jaki zaciągnął przez swoje złe postępowanie – mówił bp Zając. – Krew wylana przez Helenkę wołała o przebaczenie, o darowanie, do Ojca bogatego w miłosierdzie. Życie oddane w ofierze przynosi takie efekty miłosierdzia Bożego – wyjaśniał hierarcha. – Miłość miłosierna to miłość bez granic, która leczy ludzkie serca, obala mury odgradzające nas od Boga i siebie nawzajem – podkreślił bp Zając. Sanktuarium Krzyża Świętego w Krakowie-Mogile jest najstarszym i najsłynniejszym w Polsce ośrodkiem kultu Pana Jezusa Ukrzyżowanego.Cysterskie opactwo powstało w XIII wieku. W nim znajdują się autentyczne relikwie Krzyża Świętego, które wierni czczą przez ucałowanie, głównie w czasie nabożeństw wielkopostnych, pierwszo piątkowych czuwań oraz odpustu. Sanktuarium w Mogile było częstym miejscem modlitwy bp. Karola Wojtyły. Z kolei jako papież w czasie swojej pierwszej podróży do Ojczyzny, właśnie w Mogile w 1979 r. w wygłoszonej homilii po raz pierwszy w nauczaniu papieskim użył wyrażenia „nowa ewangelizacja”.

za: http://info.wiara.pl/doc/3765687.Zabojca-Heleny-Kmiec-sie-nawrocil

> Małgorzata Szejnert: “Dzieci mrożonki, pół-siostry i pół bracia, zażądały od świata dorosłych odpowiedzi kim są. Dorośli zasłonili się tajemnicą. Ujawniane stopniowo fakty wstrząsnęły Holandią. Do języka weszło nowe słowo sjoemelsperma – spermooszustwo, szemrane nasienie. Kamil Bałuk pojechał do Holandii rozmawiać ze wszystkimi stronami dramatu o nadziejach, radości, cierpieniu i o niebezpieczeństwie przekraczania granic. Powstał ważny i piękny debiut reporterski.” Przedsprzedaż na Wrzenie.pl, z autografem!

http://wrzenie.pl/reportaz/441-wszystkie-dzieci-louisa.html

> Jewish Monkeys – Romania 🙂

w: https://www.youtube.com/watch?v=Xa66GNZ4r2I

> Jewish Monkeys – Luba Lubavicer

Jewish Monkeys are a wacky Kleizmer-Rock/Pop burlesque band from Tel Aviv, known for their politically incorrect texts and refined sense of nonsense. Within their English and Yiddish-language Balkan-Klezmer-style rock the Jewish Monkeys constantly launch satirical attacks or rather uninhibited lyrics. Their first backing band was Boom Pam – a cult line-up encapsulating the melting-pot atmosphere of Tel Aviv. Their uniquely ecstatic mix of Mediterranean, Balkan and Greek sounds, sweetened with Jewish melodies and enriched with fat surf rock and wacky circus music was versatile enough to provide just the right backdrop for these three unconventional vocalists. Their album Mania Regressia was released on 2014 with Greedy For Best Music

w: https://www.youtube.com/watch?v=TSkdcRTyhYQ

> “What’s Up” (4 Non Blondes) by Playing for Change

w: https://www.youtube.com/watch?v=zQobQa5WP9w

Oryginał 4 Non Blondes 🙂

w: https://www.youtube.com/watch?v=6NXnxTNIWkc

> Blog autorstwa Gabriela L. Kamińskiego, poety, prozaika, księgarza, redaktora… warto poczytać!!!

w: http://gabrielkaminski.blogspot.com/

> Witold Gadowski – komentarz tygodnia! O wytycznych szefa Ringier Axel Springer dla swoich pracowników, o liście do papieża, a także o zmianach personalnych w rządzie….

w: https://www.youtube.com/watch?v=HaaMibXq3Xk

> Sir Robert Plant wybitnie bliskowschodni – muzycznie rzecz jasna 🙂

w: https://www.youtube.com/watch?v=9vbeilE0UrQ

> Wojna w Jemenie – „Arabskie” wojny zastępcze… przegląd sytuacji z tej wybitnie zapomnianej wojny w ramach toczącego się konfliktu – w sumie IV Wojny Swiatowej, jako trzecią liczę okres tzw. „zimnej wojny”, która nadto częsta była gorąco „krwista” – oszczędzę inteligentnemu Czytelnikowi wykazu konfliktów po 1945 roku… [CN]

za: http://zmianynaziemi.pl/kategoria/wojna-w-jemenie

> “My Soul thirsts for You” “צָמְאָה לְךָ נַפְשִׁי” Shai Sol sings a song of Sasha Fishman

w: https://www.youtube.com/watch?v=iXuTPR9jxLE

> Ursus podpisał rekordowy kontrakt. Tysiące ciągników i maszyn pojadą do Zambii

Na 100 milionów dolarów opiewa rekordowo wysoki kontrakt Ursusa. To blisko półtoraroczne przychody spółki. Firma podpisała umowę w Zambii. To już kolejny afrykański rynek podbity przez Polaków. Kontrakt podpisano w czwartek. O jego randze nie tylko dla Ursusa, ale i Zambii, świadczy obecność na uroczystości najwyższych urzędników, m.in. ministra finansów Felixa Mutati czy członków tamtejszego rządu. Sama umowa zawarta jest z firmą Industrial Development Corporation (IDC). Ursus zobowiązał się dostarczyć 2694 ciągniki o mocy od 47 do 180 koni mechanicznych oraz ponad 2500 maszyn rolniczych, za co w sumie polski producent dostanie 100 mln dolarów. To największa umowa w historii tej firmy i jedna z większych jeśli chodzi o współpracę polskiej gospodarki z krajami afrykańskimi. – To jest kontrakt, który zakłada budowę zakładu produkcyjnego na terenie Lusaki oraz dziesięciu centrów serwisowych w dziesięciu prowincjach Zambii – mówi WP money Karol Zarajczyk, prezes Ursusa. Jak dodaje, dostawy ciągników rozpoczną się natychmiast po otrzymaniu 40-procentowej zaliczki. Cały sprzęt ma trafić do Zambii w rok od rozpoczęcia pierwszego przelewu. Finansowanie pochodzi z polskiego Banku Gospodarstwa Krajowego, który udziela kredytu eksportowego. – To sukces, na który pracowaliśmy cztery lata. Kontrakt pozwoli nam rynku Afryki Środkowej. Liczymy na kolejne umowy w tym rejonie. Fabryka w Lusace może być miejscem skąd będziemy eksportować nasze traktory do innych krajów – tłumaczy Zarajczyk. (…) Obecnie maszyny Ursusa powstają w trzech fabrykach: w Dobrym Mieście, Opalenicy i przede wszystkim w Lublinie. Choć firma nie jest w żaden sposób związana z historycznym miejscem działania w Warszawie, to kontynuuje tamte tradycje. Przemiany ustrojowe obeszły się bowiem z polską marką brutalnie. Warszawski Ursus przez lata borykał się z problemami, kolejne rządy obiecywały mu obiecywały pomoc, ale wysyłały jedynie partyjnych kolegów do zarządu. Ostatecznie firma w 2011 roku zostaje sprzedana spółce Pol-Mot Warfama należącej do rodziny Zarajczyków. Za ok. 15,4 mln zł nabywają oni prawa do marki, znaków towarowych oraz samej firmy. Całą produkcję przenoszą do Lublina i rozpoczynają montaż ciągników już nie z logo Warfama, ale właśnie Ursus na terenie byłych zakładów samochodowych należących do upadłej firmy Daewoo. Firma szybko zaczęła odbudowywać swoją pozycję w Polsce i na rynkach zagranicznych. Postawiono też na rozwój oferty, m.in. opracowując duży ciągnik rolniczy Vigus o mocy 150 KM. Jednocześnie spółka zaczęła też produkować autobusy we współpracy z inną firmą motoryzacyjną AMZ Kutno. Zaprezentowała też swój autobus elektryczny oraz prototyp małego pojazdu elektrycznego. Zainteresowanie zakupem tego ostatniego wyraziła już Poczta Polska. Obecnie roczna sprzedaż sięga około 280 mln zł. Według danych Polskiego Związku Motoryzacyjnego co dziesiąty obecnie rejestrowany ciągnik na polskim rynku ma logo Ursusa.

> Mor Karbasi – Molinero (Album La Tsadika, 2013)

w: https://www.youtube.com/watch?v=oEWkF5c1STk

> Rozmowa z Mor Karbasi w TV holenderskiej…

w: https://www.youtube.com/watch?v=FYotYnq35Lg

Książka Agnieszki Kołakowskiej pt. „Plaga słowików” wydana nakładem Teologii Politycznej zdobyła nagrodę Feniksa w kategorii Eseistyka. W tej samej kategorii wyróżniona została też książka ks. prof. Jacka Grzybowskiego pt. „Uciec z krainy zapomnienia”. Ogłoszenie wyników konkursu miało miejsce dzisiaj podczas XXIII Targów Książki Katolickiej na Zamku Królewskim w Warszawie.

Plaga słowików” autorstwa Agnieszki Kołakowskiej – wydana została przez Teologię Polityczną w ubiegłym roku i jest zbiorem esejów pisanych na przestrzeni kilku ostatnich lat. W uzasadnieniu do werdyktu kapituły napisano: „Za odważną, choć niekiedy kontrowersyjną z punktu widzenia Kościoła publicystykę, dotyczącą newralgicznych kwestii nurtujących współczesną świadomość kulturową. Tytułowa „Plaga słowików” odnosi się do tych nowoczesnych projektów, których zwolennicy z wrogością odnoszą się do tradycyjnych wartości, mają potrzebę dokonywania ich destrukcji, jako że traktują je jako element myślenia przesądnego. To pisarstwo godne poważnej dyskusji, zmuszające do korekty funkcjonujących publicznie ustaleń, zachęcające do unikania skrajności i nierozumności w próbach pojmowania świata, w którym obecnie żyjemy”. Wyróżnienie w kategorii Eseistyka zdobyła też inna książka z biblioteki Teologii Politycznej – „Uciec z krainy zapomnienia” autorstwa ks. prof. Jacka Grzybowskiego.W uzasadnieniu do tej nagrody napisano: „Książka stanowi intelektualny sprzeciw wobec masowej skłonności współczesnego człowieka do zapominania o tym, skąd przybył i dokąd zmierza.  To wyraz niezgody na bezrefleksyjne trwanie w ekstremalnie dynamicznej teraźniejszości, i jednoczesny dowód na to, że wszyscy jesteśmy zanurzeni w historię”.

Nagroda literacka Feniks przyznawana jest przez Stowarzyszenie Wydawców Katolickich nieprzerwanie od 1999 roku. Jest ona jedynym wyróżnieniem w Polsce skierowanym głównie do wydawców i autorów literatury religijnej, którzy stawiają sobie za cel promowanie wartościowych publikacji traktujących o katolicyzmie lub pozytywnie ukazujących wartości chrześcijańskie. Nagroda przyznawana jest w kilkunastu kategoriach. [info fb]

> Tal Wilkenfeld / Warren DeMartini and Zappa Plays Zappa Performances !!!

w: https://www.youtube.com/watch?v=ZYMgh0YGGqw

> Natalia Niemen – Pojutrze szary pył

w: https://www.youtube.com/watch?v=3ElBGleHF6g

> Frank Zappa Last Performance (Prague 1991) – wśród widzów dojrzeć można śp. Vaclava Havla, prezydenta Czechsołowacji a po podziale na Czechy i Słowację, pierwszego prezydenta Czech…

w: https://www.youtube.com/watch?v=UFtHqDrJ-fA

> Geniusz skrzypiec – Zbigniew Seifert – nieodżałowanej pamięci….

w: https://www.youtube.com/watch?v=wR83E3e3giQ

Zepparella- When The Levee Breaks – Kalifornijki, tak by trzeba rzec 🙂

w: https://www.youtube.com/watch?v=xH-_9cwdLug

> A to Polska właśnie… Andrzej Krauze wyrzucony z Rzeczpospolitej (grudzień 2016) Wydaje się, że polityczna poprawność, a gwoli ścisłości polityczna nikczemność nie była już w stanie dłużej tolerować rysunków Andrzeja Krauzego. Po piętnastu latach współpracy z dziennikiem, znakomity rysownik został wyrzucony z dnia na dzień.

Potwierdzam, że otrzymałem z redakcji „Rzeczpospolitej” telefon, iż od jutra moje rysunki nie będą się ukazywały i mam ich nie przysyłać. Nic więcej nie wiem, nie mam pojęcia jakie są motywy tych działań /wpolityce.pl/

Redaktorem naczelnym dziennika „Rzeczpospolita” jest  Bogusław Chrabota, który ma opinię sympatyzującego z nurtem politycznym kojarzonym z KOD.

za: http://www.ekspedyt.org/redakcja/2016/12/01/56128_andrzej-krauze-wyrzucony-z-rzeczpospolitej.html

> Mistrzowie świata w PR 🙂 – „Izrael ósmym najpotężniejszym krajem świata”. USA, Rosja i Chiny to najpotężniejsze kraje świata. Najlepsze w ogólnym rankingu są Szwajcaria, Kanada i Wielka Brytania. Izrael jest ósmą potęgą, ale w ogólnym rankingu zajął 30 miejsce. Tuż za nim – na 31 miejscu – znalazła się Polska. Tworząc ranking najpotężniejszych krajów, serwis US News brał pod uwagę ich wpływ na arenę międzynarodową. W rankingu uwzględniono 80 państw. Izrael zajął tu 8 miejsce, a Polska – która debiutuje w zestawieniu – 45. Okazuje się, że Polska jest bardziej otwarta na biznes niż Izrael, ma wyżej oceniane dziedzictwo narodowe oraz… jakość życia. Izrael ma natomiast większy wpływ kulturowy na inne państwa.

za: http://jewish.pl/pl/2017/03/19/izrael-osmym-najpotezniejszym-krajem-swiata/

> Dwa Plus Jeden – Iść w stronę słońca – 1981 🙂

za: https://www.youtube.com/watch?v=GpCmSmbhtRs

> O czym w Europie się nie mówi… Czy alkoholizm Junckera może wpływać na jego działania w KE?

(Bronisław Wildstein) Jean-Claude Juncker, przewodniczący Komisji Europejskiej jest alkoholikiem. Czytelnicy mogą zastanowić się: po co piszę tę oczywistość. Ano po to, aby zwrócić uwagę, że o tym fakcie, którego nie sposób ukryć, milczą „wolne i niezależne” media europejskie. A rzecz nie dotyczy prywatnych grzeszków najważniejszego spośród eurokratów, ale przypadłości, która ma istotny wpływ na jego funkcjonowanie. Uczynienie Junckera najważniejszym z komisarzy pokazuje nam jak funkcjonuje UE. Jako szef rządu Luksemburga co najmniej uwikłany był w wielką aferę korupcyjną, która ostatecznie opisana została przez media. I co? Towarzysze awansowali go. Jego pijackie ekscesy nagrywane w trakcie ważnych(?) unijnych posiedzeń, pełnią rolę humorystycznych wstawek w Internecie, ale nie są w stanie mu zaszkodzić. Towarzysze nie dadzą go skrzywdzić. Na siedzibie Komisji Europejskiej nadal eksponowany jest dumny napis „Tim Junckera”. Oto punkt dojścia rojeń o ponadnarodowej Europie w dużej mierze zawłaszczonej przez grono kolesiów, którzy dyktują jej prawa ciągnąc z tego niebagatelne zyski. Potrafili oni narzucić niepisaną cenzurę, powodującą, że media, które we własnych krajach polują wręcz na potknięcia wybranych przez naród polityków, w wypadku postaci takiej jak Juncker nabierają wody w usta. I nie chodzi przecież o żadną wielkość pozwalającą przymykać oczy na jego nałóg, jak w wypadku Churchilla, który również za kołnierz nie wylewał. Szef KE to co najwyżej zręczny politykier, który ciągle potrafi utrzymać się na powierzchni, mimo tego że, w przeciwieństwie do Churchilla, nad sobą panować już nie potrafi. Zresztą nałóg Churchilla nie stanowił żadnej publicznej tajemnicy. Znajomi z Parlamentu Europejskiego opowiadają mi, że o ile wcześniej Juncker pijany był dopiero od południa, obecnie nietrzeźwy jest już od dziesiątej. – Nie wolno krzywdzić go – mówią jego sojusznicy. – Przecież są choroby, których symptomy są identyczne z alkoholowym upojeniem.

za: http://wpolityce.pl/swiat/332416-o-czym-w-europie-sie-nie-mowi-czy-alkoholizm-junckera-moze-wplywac-na-jego-dzialania-w-ke

Agencja Jonny Daniels PR uruchomiła swoje biuro w Warszawie, odpowiadające za jej działalność w różnych krajach Europy Wschodniej. Biurem kieruje Lena Klaudel. (…) Na razie w warszawskim biurze pracują trzy osoby, prowadzona jest też rekrutacja kolejnych. Agencja jest na etapie podpisywania umów z kilkoma firmami, które chcą wejść na rynek w USA i Izraelu. Założycielem i właścicielem firmy jest Jonny Daniels, były doradca rządu Izraela oraz polityków w Wielkiej Brytanii i USA. W br. został uznany przez magazyn „Algemeiner” za jednego ze 100 najbardziej wpływowych Żydów na świecie, a przez „Times of Izrael” za najbardziej zaufanego izraelskiego doradcę Donalda Trumpa. Agencja działa od pięciu lat w Izraelu, USA oraz niektórych krajach w Europie. Obsługuje firmy, organizacje i osoby prywatne, była patronem wielu organizacji charytatywnych i pomaga w zdobywaniu funduszy. Jej główni klienci to politycy z Izraela i USA, firmy z branży nowych technologii oraz startupy z USA i Izraela. (…)
Czytaj więcej na: 
http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/jonny-daniels-pr-uruchomil-biuro-w-polsce-szefowa-lena-klaudel

> Żydowski mistrz pijaru oczarował serca i umysły polityków PiS. Jonny Daniels, uznany przez magazyn „Algemeiner” za jednego ze 100 najbardziej wpływowych Żydów na świecie, jest mistrzem strategicznego zarządzania percepcją – odciągania lub przyciągania uwagi opinii publicznej do zdarzeń, osób, idei. Dla swoich projektów potrafi w krótkim czasie pozyskać odpowiednich decydentów politycznych i liderów opinii. Kim jest współorganizator słynnego spotkania między władzami Izraela i Polski w Krakowie, który w szybkim czasie zdołał awansować do rangi stałego współorganizatora życia politycznego w Polsce? Jonny Daniels jest byłym żołnierzem elitarnej jednostki spadochronowej i doradcą rzecznika sztabu armii izraelskiej, doradcą rządu Izraela oraz polityków w Wielkiej Brytanii i USA. O trafności jego politycznych prognoz świadczy wypowiedź z czerwca 2016 r., w której przewidział zwycięstwo Donalda Trumpa w wyborach prezydenckich USA. Rok temu Agencja Jonny Daniels PR uruchomiła swoje biuro w Warszawie, które zarządza działalnością w różnych krajach Europy Wschodniej. Jej głównymi klientami są politycy z Izraela i USA. Zgodnie z oficjalną deklaracją, agencja współpracuje z polskim Ministerstwem Spraw Zagranicznych w ramach poprawy wizerunku Polski w Stanach Zjednoczonych. Daniels jest również prezesem fundacji „From the Depths”, której celem jest dbałość o pamiątki żydowskiej historii, a także budowanie wspólnej przyszłości Polaków i Żydów. (…) za: http://www.ekspedyt.org/czarnalimuzyna/2017/03/22/58985_zydowski-mistrz-pijaru-oczarowal-serca-i-umysly-politykow-pis.html

> Archeolodzy odkryli w Izraelu 100-letni zapas alkoholu pozostawiony przez Brytyjczyków. Butelki ginu i szkockiej whisky, ukryte przez brytyjskich żołnierzy w czasie I wojny światowej, odnaleziono w okolicy miejscowości Ramla w centralnym Izraelu. Prace archeologiczne prowadzono w związku z budową nowej autostrady na wschód od Ramli. Odkryto tam pozostałości budynku wykorzystywanego przez brytyjskich żołnierzy, który stacjonowali w tym miejscu od listopada 1917 do września 1918. Poza budynkiem znaleziono miejsce, gdzie wyrzucano śmieci. Były w nim talerze, sztućce, sprzączki do pasów, guziki oraz… butelki z alkoholem. Archeolodzy wydobyli kilka nienaruszonych butelek z ginem Gordon, whisky Dewar, piwem, winem i wodą mineralną. Były tam też setki innych butelek – w większości pustych.

za: http://jewish.pl/pl/2017/03/22/archeolodzy-odkryli-w-izraelu-100-letni-zapas-alkoholu-pozostawiony-przez-brytyjczykow/

AKWARIUM – film wg prozy Wiktora Suworowa, ex agenta GRU, znakomita obsada, m.in. Janusz Gajos, warto obejrzeć…

w: https://www.youtube.com/watch?v=BgOc5gCP5ec

> Żuraw w lesie… Możliwość pooglądania co porabiają nasi skrzydlaci przyjaciele na przedwiośniu 🙂

w: http://zurawwlesie.pl/

> Znaki czasów…. Brytyjska policja prowadzi dochodzenie w niezwykle bulwersującej sprawie. Dziewczynka, której dotyczy, będzie najmłodszą matką w Wielkiej Brytanii. Ojciec ma zaledwie kilka lat więcej. Policja ze względu na delikatność materii nie udziela żadnych bliższych informacji. Wiadomo, że 11-latka ma wyznaczoną orientacyjną datę porodu w najbliższej przyszłości.Rozłożyli parasol ochronny nad dziewczynką. Sprawa jest utajniona do tego stopnia, że policja nie podała nawet miasta, z którego pochodzi przyszła matka. Lokalne władze starają się zablokować wszelkie publikacje na ten temat. Złożyły wniosek do brytyjskiego Sądu Najwyższego w tej sprawie – donosi serwis mirror.co.ukDo tej pory najmłodsza matka na Wyspach była o rok starsza. Miała 12 lat, gdy powiła w 2014 roku dziecko. Ojciec miał wtedy 13 lat. Teraz młoda mama chodzi do szkoły, a maluch jest pod opieką dziadków. Statystyki mówią o spadku liczby tego typu spraw. W ostatnim czasie w Wielkiej Brytanii nastolatki rodzą najmniej dzieci od 70 lat. Specjaliści wiążą to z odpowiednią edukacją seksualną i dostępem do środków antykoncepcyjnych.

Zachęcamy do subskrypcji biuletynu POLSKA CANADA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*