Cezary Napierała – Wędrowiec internetowy [29]

> Znakomity wykład prof. UAM Poznań Waldemara Kuligowskiego pt.:

„Uchodźcy a Polska: historia, kultura, polityka”

http://uam.tv.pionier.net.pl/play?id=5515

> Nieznana fotografia F. Chopina odnaleziona, sensacja we Francji…

Zdjęcie Fryderyka Chopina (Institut Polonais / https://www.facebook.com/Institutpolonais/posts/1426045890739840:0)

Opis: http://metrowarszawa.gazeta.pl/metrowarszawa/7,141637,21261362,nieznana-fotografia-chopina-wlasnie-ujrzala-swiatlo-dzienne.html#MTstream

> „Przyjmij tempo natury, jej sekretem jest cierpliwość.”

Ralph W. Emerson

> Już pierwsze kontakty cudzoziemców z dawną Polską pokazywały, że w wielu dziedzinach kultury i prawa przewyższała europejskie królestwa.
Kiedy w 1574 r. nowo wybrany król Henryk Walezy przybył do naszego kraju, pierwszym, co wzbudziło jego ciekawość, był Poznań – królewskie miasto na szlaku do Krakowa. Władca zwiedzał go do godz. 2, choć panowała prawdziwa zima z mrozami. Kolejny raz zdziwił się w stolicy – zamek na Wawelu był obszerniejszy i o wiele lepiej wyposażony niż paryski. Miał toalety, podczas gdy w Luwrze służba załatwiała potrzeby na schodach lub do kominków, oddawała mocz z balkonów lub brudziła obijane tkaninami ściany.
Także sam Paryż liczący ponad 100 tys. mieszkańców był miastem, gdzie w morzu błota zawierającego gnijące odpadki i odchody wylewane na ulice wznosiły się średniowieczne katedry i pałace arystokracji. Pod względem czystości Kraków i Poznań wypadały o wiele lepiej, gdyż miały już pierwsze kanały i rowy ściekowe. (…)

https://dorzeczy.pl/18739/Jak-dawna-Rzeczpospolita-zadziwiala-swiat.html

> 650 lat obecności Ormian na ziemiach polskich… Warto poczytać teksty w dobrze zorganizowanym portalu… http://skarbnica.ormianie.pl/?id=14

> Polska Kuwejtem Europy… Polska jest NAJBOGATSZYM krajem świata położonym w sercu Europy. Oczywiście na nasze bogactwa, które Pan Bóg dał Polakom jest wielu chętnych. Dla przykładu Niemcy w swojej konstytucji nadal uznają granice sprzed 1937 roku. Oszustwem rządów warszawskich jest wmawianie Polakom, że Niemcy uznały naszą granicę zachodnią.

Nic tak nie pokazuje niewyobrażalnej podłości rządów „warszawskich” przez ostatnie 25 lat, ich świadomego antypolskiego charakteru, świadomej eksterminacji i zmuszania do emigracji naszego narodu jak sprawa zatajanych niezwykłych bogactw Polski. O tych złożach, które kryje Polska Ziemia, pisał w 2009 roku w książce Pola Laska Alef Stern. Już wtedy wskazywał, że całą wojna o Polskę toczy się właśnie o te złoża, o posag, który jest ukryty w ziemi.Zatem nie należy dziwić się temu co dzieje się na europejskiej i międzynarodowej scenie politycznej. Dziwi jednak fakt, że polskie elity są tak ograniczone i krótkowzroczne, że nie mają pojęcia o tych bogactwach i sprzedają Polskę za garść nędznych srebrników. Nic tak precyzyjnie nie pokazuje gorliwego służenia obcym interesom, a zarazem bezprzykładnej głupoty rządów warszawskich przez ostatnie 25 lat jak sprawa ukrywanych przed narodem bogactw naturalnych naszego kraju. Przez zaprzedanie i głupotę rządzących jest blokowany szybki rozwoju Polski i dobrobyt całego społeczeństwa, w tym naszych “elit”. Poniższe zestawienie opracował mgr inż. Andrzej Łodziński – nasz Komandor pełnomocnik na Polskę. Powstało ono w oparciu o powszechnie dostępne dane geologiczne. Można sprawdzić poprzez Internet podane tu liczby!

https://rpolska.wordpress.com/2017/01/18/polska-jest-najbogatszym-krajem-swiata-o-te-zloza-toczy-sie-iii-wojna-swiatowa/

> Mops-hit, najbardziej popularny mops Europy żyje w Irlandii 🙂 ileż ma odsłon na fb… 🙂 

piosenka: https://www.youtube.com/watch?v=x2RJN9a_jdM

> Dekalog. Frapujący projekt (premiera 10.02.2017) polskich i pochodzących z całego świata muzyków inspirowany Dekalogiem, nauką św. Jana Pawła II oraz własnymi doświadczeniami przemiany życia dzięki Ewangelii.

Więcej: http://decalogue.pl/

> Pamięć narodu o swoich bohaterach musi być zawsze żywa…..
Dziś 154 rocznica wybuchu Powstania styczniowego. Odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku doczekało ponad 3,5 tysiąca weteranów powstania styczniowego. W wolnej Rzeczpospolitej zaprojektowano dla nich specjalne mundury, przyznano im szereg przywilejów i otaczano ich szczególną czcią – nawet generałowie salutowali im jako pierwsi. Weterani tego zrywu narodowego, byli w II RP otoczeni troskliwą opieką. Wszyscy Ci powstańcy otrzymali stopień podporucznika (pierwszy stopień oficerski). Państwo polskie przyznało im także stałą pensję a także miejsca w utworzonych specjalnie dla nich schroniskach. W wielu miastach Polski uroczyście czczono pamięć powstańców szczególnie było to widoczne w 1933 roku, gdy minęło 70 lat od wybuchu walk. Żyło już wówczas jedynie 365 weteranów, z których wszyscy zostali odznaczeni ustanowionym w 1930 roku Krzyżem Niepodległości. Tak właśnie zachowuje się państwo dbające o tożsamość. Tak właśnie zachowuje się państwo, prawdziwie wolne i niepodległe. Tak właśnie zachowuje się państwo dla którego wszystkie pokolenia Polaków od zarania dziejów są fundamentem jego państwowości. CHWAŁA BOHATEROM !!!!

Więcej: https://www.facebook.com/Historia-wed%C5%82ug-Mateusza-249130342100996/?ref=nf

> Ciężarówka wpada w tłum ludzi. To nie Berlin ani Nicea. To Praga w 1973 r. Dlaczego Hepnarova to zrobiła?

Centrum Pragi. 10 lipca 1973 roku. Przystanek na alei Obrońców Pokoju. Rozpędzona ciężarówka Praga RN wbija się w grupę ludzi oczekujących na tramwaj. 8 osób ginie, 12 zostaje rannych. Kierowcą ciężarówki jest kobieta. Nie rusza się z kabiny, nie ucieka, nie udziela pomocy. Czeka na przybycie milicji. Kobieta nazywa się Olga Hepnarova. Kierowca to jej zawód. Na pytanie milicjantów co się stało, czy ciężarówka była sprawna odpowiada, że to nie wina ciężarówki, że świadomie wjechała w tłum. Chciała zabić jak najwięcej ludzi. Milicjanci są w szoku. Opowiada funkcjonariuszom, że pragnie kary śmierci, bo to spowoduje, że jej czyn będzie więcej wart. Oświadcza też, że gdyby było to możliwe, powtórzyłaby swój czyn. (…)

http://wolnosc24.pl/2017/01/14/ciezarowka-wpada-w-tlum-ludzi-nie-to-nie-berlin-ani-nicea-to-praga-w-1973-r-dlaczego-hepnarova-to-zrobila-wideo/

> A to Soros jeden…

George Soros przekazał 90 mln dolarów na zaplanowane na 21 stycznia protesty przeciwko Donaldowi Trumpowi

> Bird, świetny film, polecam   

http://ekino-tv.pl/movie/show/bird-1988-napisy/13675

> Będzie się działo…  To już za tydzień! Poznamy dokumenty, które mogą wstrząsnąć Polską. Jak ustaliły „Wiadomości” TVP, już za tydzień – 23 stycznia – Instytut Pamięci Narodowej opublikuje akta osobowe funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa oraz ich materiały operacyjne. Chodzi o dokumenty, które zostały wyłączone ze zbioru zastrzeżonego. Dzięki nim poznamy kulisy zbrodni oraz afer nie tylko z PRL, ale i z początków III RP.

> Witold Gadowski – komentarz na tematy aktualne, warto posłuchać redaktora Gadowskiego…

za: https://www.youtube.com/watch?v=cEfbwoxfd94

> Jeff Beck – Performing This Week… Live at Ronnie Scott’s (bass: Tal Wilkenfeld) _

> Jeff Beck, Lizzie Ball (violin), Tal Wilkenfeld (bass) & Jonathan Joseph (drums) – live at “Crossroads Guitar Festival” in Madison Square Garden NYC, on April 13th 2013 – “Women of Ireland” (Irish: “Mná na h Éireann”)

> Naćpana czytaj znarkotyzowana Europa…. „GPC”: Rynek narkotykowy w Europie kwitnie. Gazeta Polska Codziennie” prezentuje wyniki raportu Europolu mówiącego w rynku narkotykowym w Europie, który w chwili obecnej szacowany jest na ok. 24 mld euro. Znaczący udział w rynku mają przede wszystkim narkotyki uzyskiwane z konopi indyjskich.

Zyski ze sprzedaży produktów z konopi indyjskich szacowane są na ok. 9,3 mld euro rocznie. To zdecydowanie największa część rynku narkotykowego na Starym Kontynencie. Po marihuanę według danych Europolu, sięgnęło w minionym roku co najmniej 22 mln Europejczyków. Jak informuje raport, w ostatniej dekadzie znacznie zwiększyła się uprawa konopi indyjskich w Europie, a w produkcji marihuany potentatem stały się Albania, Czechy oraz Holandia. (…)

  • Kokaina popularna jest na zachodzie i południu Europy, natomiast na wschodzie i północy kontynentu dominuje amfetamina. Podział ten może wynikać z faktu, że grupy przestępcze ze wschodniej Europy nie są zainteresowanie sprowadzaniem kokainy z Ameryki Południowej, bo wówczas musiałyby dzielić się zyskami z tamtejszymi kartelami – dodał Malczewski. Dopalacze, o których wspomniał Artur Malczewski, zdobywają coraz większy udział w europejskim rynku narkotykowym. Jak informuje „GPC”, w unijnym systemie wczesnego ostrzegania figuruje ok. 560 rodzajów dopalaczy, z czego ok. 70% zostało odkrytych w ciągu ostatnich pięciu lat. Największy udział w rynku mają syntetyczne kannabinoidy, czyli sztuczne zamienniki produktów z konopi indyjskich.

Całość: http://telewizjarepublika.pl/gpc-rynek-narkotykowy-w-europie-kwitnie,43511.html

> Prezydent odznaczył polską misjonarkę w Betlejem.

Prezydent Andrzej Duda odznaczył w środę Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej s. Szczepanę Hrechorowicz, jedną z misjonarek prowadzących w Betlejem sierociniec Dom Pokoju dla dzieci palestyńskich. Misjonarka został odznaczona “za wybitne zasługi w działalności edukacyjnej, wychowawczej, za niesienie pomocy dzieciom osieroconym, wymagającym opieki”. (…) S. Szczepana podkreśliła, że jest wzruszona odznaczeniem i traktuje je jako podziękowanie dla wszystkich sióstr elżbietanek, które w Ziemi Świętej pracują już od 1931 roku.

– Order będzie w Domu Prowincjalnym, bo każda siostra jest we wspólnocie. Razem pracujemy i robimy wszystko, by ludziom z nami było dobrze, by dzieci były jak najlepiej wychowane, a także uczymy je kochać Polskę. Polska jest im krajem bardzo bliskim dlatego, że wielu Polaków nam pomaga – oznajmiła s. Szczepana.

za: http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,27388,prezydent-odznaczyl-polska-misjonarke-w-betlejem.html

> Polka-emigrantka, krótko i na temat współczesnych problemów Polski i Europy:

http://prawicowyinternet.pl/polska-oczami-wieloletniej-emigrantki-swietny-material/

> Dlaczego Kulczyk musiał zniknąć… Szef WSW, generał Edmund Buła, przekazał Rosjanom kartotekę operacyjną polskich wojskowych służb tajnych, Wojskowe Służby Informacyjne wciąż działały w sposób dla Rosjan całkowicie „przezroczysty” i podporządkowany. (…)

Źródła wskazywały też, że zagraniczny aparat wywiadowczy Zarządu II SG WP został przejęty przez Rosjan, co z kolei potwierdzały służby wywiadowcze innych państw NATO, na przykład francuski wywiad wojskowy DST. Z zeznań osób uczestniczących w podpisywaniu umowy wynika, że po burzliwej wymianie zdań Premier Buzek wydał ustne polecenie przedstawicielom Ministerstwa Łączności, by ci udali się do siedziby prywatnej spółki Kulczyk Holding przy ul. Kruczej 24/26 w Warszawie na spotkanie z prezesem France Telecom, celem podjęcia dyskusji o nieuzgodnionych do ostatniej chwili zapisach do umowy prywatyzacyjnej. (…) W rozmowie z Francuzami próbowano rozważyć możliwość wyłączenia ze sprzedaży infrastruktury kilkuset stacji nadawczych. Prowadzone na zasadzie „za pięć dwunasta” rozmowy przeciągały się. Powstał pat. I wtedy w spór po stronie konsorcjum France Telecom i Kulczyk Holding włączył się uczestniczący w spotkaniu generał Gromosław Czempiński, który swoją obecnością w biurze Kulczyka w krytycznym momencie aktywnie poparł Francuzów i Kulczyka. Później, w czasie przesłuchania przed Sejmową Komisją Śledczą generał Czempiński wypierał się faktu doradzania Kulczykowi przy sprzedaży TP S.A.

za: https://rpolska.wordpress.com/2017/01/14/dlaczego-kulczyk-musial-zniknac/

> Niektórzy Niemcy niczego się nie nauczyli z historii własnego kraju, Bjoern Hoecke, lider Alternatywy dla Niemiec (AfD): „Mamy mentalność brutalnie pokonanego narodu”

„My Niemcy, nasz naród, jesteśmy jedynym narodem na świecie, który postawił sobie pomnik hańby w samym sercu swojej stolicy” – powiedział o berlińskim Pomniku Holokaustu Bjoern Hoecke, czołowy polityk partii Alternatywa dla Niemiec (AfD). Jego wypowiedź przytoczyła w środę agencja DPA. ,,Niemiecka mentalność jest mentalnością brutalnie pokonanego narodu” – kontynuował Hoecke.

W tym samym wystąpieniu Angelę Merkel porównał do przywódcy NRD Ericha Honeckera. (…) Wypowiedź ta spotkała się ze zdecydowaną ripostą przedstawicieli innych partii. Wicekanclerz i szef SPD Sigmar Gabriel powiedział, że Hoecke „pogardza Niemcami, z których on jest dumny”. „Niemcy, a szczególnie socjaldemokraci nie mogą pozostawić bez odpowiedzi ataków ze strony demagogów w rodzaju Bjoerna Hoecke” – powiedział polityk SPD. Zaznaczył, że mówi to jako człowiek, którego ojciec był „niepoprawnym nazistą”. Pomnik Holokaustu poświęcony 6 milionom pomordowanych Żydów został odsłonięty w 2005 roku w centrum Berlina, niedaleko Bramy Brandenburskiej i parlamentu. (…)

Za: http://wolnosc24.pl/2017/01/18/pomnik-hanby-tak-o-pomniku-holokaustu-w-berlinie-mowi-bjoern-hoecke-czolowy-polityk-partii-alternatywa-dla-niemie/

> Info z Merkelland, pardon kiedyś demokratycznych, pięknych i zasobnych Niemiec…   

(Grudzień 2016) Szef organizacji partyjnej Alternatywy dla Niemiec w kraju związkowym Turyngia Björn Höcke, w bardzo ostrych słowach podczas demonstracji ulicznej w Erfurcie, wyraził się o kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Dla ścisłości należy dodać, że Alternatywa dla Niemiec (AFD) to prawicowa i anty-islamska partia polityczna, która zyskuje w Niemczech coraz większe poparcie. Obecnie jej sondaże szacowane są na poziomie 12-16 proc. (w zależności od badania). Höcke w swoim przemówieniu najpierw nawiązał do wypowiedzi prezydenta Czech Milosza Zemana, który jest bardzo krytyczny wobec imigrantów.

– Jeśli zdarzyło wam się żyć w kraju, w którym zostaniecie ukarani za niezapięcie pasów, ale za nielegalne przekroczenie granicy bez ważnego paszportu nic wam nie będzie, to macie pełne prawo powiedzieć: Tym krajem rządzą idioci! – cytował prezydenta Czech Höcke. Otrzymał wiele oklasków, więc dodał już od siebie:

– Merkel straciła rozum! Trzeba ją wreszcie przenieść w polityczny stan spoczynku albo powinna zostać wyprowadzona w kaftanie bezpieczeństwa z Urzędu Kanclerskiego! – mówił. [CN]

> „Zamiast sadzać Polskę na ławie oskarżonych, trzeba posadzić raczej niemiecki rząd na kozetce u psychoanalityka….” Hans-Olaf Henkel – (eurodeputowany – Sojusz dla Postępu i Przebudzenia, były prezes zarządu Federalnego Związku Przemysłu Niemieckiego – BDI.)

> Już pierwsze kontakty cudzoziemców z dawną Polską pokazywały, że w wielu dziedzinach kultury i prawa przewyższała europejskie królestwa. Kiedy w 1574 r. nowo wybrany król Henryk Walezy przybył do naszego kraju, pierwszym, co wzbudziło jego ciekawość, był Poznań – królewskie miasto na szlaku do Krakowa. Władca zwiedzał go do godz. 2, choć panowała prawdziwa zima z mrozami. Kolejny raz zdziwił się w stolicy – zamek na Wawelu był obszerniejszy i o wiele lepiej wyposażony niż paryski. Miał toalety, podczas gdy w Luwrze służba załatwiała potrzeby na schodach lub do kominków, oddawała mocz z balkonów lub brudziła obijane tkaninami ściany. Także sam Paryż liczący ponad 100 tys. mieszkańców był miastem, gdzie w morzu błota zawierającego gnijące odpadki i odchody wylewane na ulice wznosiły się średniowieczne katedry i pałace arystokracji. Pod względem czystości Kraków i Poznań wypadały o wiele lepiej, gdyż miały już pierwsze kanały i rowy ściekowe. Władza Walezego w Rzeczypospolitej była o wiele większa niż w ojczystym kraju. W Polsce autorytet monarchy był ogromny, podczas gdy – jak podaje Stanisław Grzybowski – we Francji prawie nie istniał aparat wykonawczy władzy królewskiej. Monarcha uzależniony był od decyzji lokalnych parlamentów, mogących odmówić odmówić zarejestrowania edyktu i poddanych wpływom arystokracji. Aż do końca XVII w. Polacy imponowali Zachodowi wykształceniem i znajomością języków, zwłaszcza łaciny. Zdumienie wywołali członkowie poselstwa przybyłego po króla Walezego w 1573 r. „Nie było i jednego pomiędzy nimi, który by płynnie po łacinie nie mówił, wielu tłumaczyło się po włosku i po niemiecku; niektórzy mówili językiem naszym, tak czysto i pięknie, iż rzekłbyś, że się raczej na brzegach Sekwany niż nad Wisłą lub Dnieprem rodzili; niemało to zawstydziło dworaków naszych” – pisał Jacques Auguste de Thou. Zapewne te słowa zainspirowały francuskiego pisarza Aleksandra Dumasa, który 300 lat później napisał w „Królowej Margot”: „Cudzoziemcy, których Francuzi zwali barbarzyńcami, zaćmiewali ich pod każdym względem”.

Za: https://dorzeczy.pl/18739/Jak-dawna-Rzeczpospolita-zadziwiala-swiat.html

> Zbigniew Herbert o A. Michniku…

> Ks. prof. R. Skrzypczak dla Frondy – Rabbi Kaduri: Mesjasz już nadszedł!! –

http://www.fronda.pl/a/ks-prof-robert-skrzypczak-dla-frondy-rabbi-kaduri-mesjasz-juz-nadszedl,84491.html

> Innowacyjny pomysł naukowców z Polski. Nadciąga przełom. Zapis informacji będzie tysiąc razy szybszy. Polsko-holenderskiemu zespołowi fizyków udało się ominąć barierę w szybkości oraz wydajności zapisu informacji. Dzięki temu dane na dyskach komputerowych można będzie zapisywać tysiąc razy szybciej niż teraz, a w dodatku komputery będą bardziej energooszczędne.

Polsko-holenderski zespół badaczy znalazł sposób, który sprawi, że zapis informacji w komputerach będzie o wiele bardziej wydajny. To tzw. technologia zimnego ultraszybkiego zapisu fotomagnetycznego. Dzięki naszemu rozwiązaniu bliską przyszłością może być komputer, który nie tylko będzie działał szybciej, ale i będzie zużywał mniej energii dzięki wydajniejszej pamięci. I tak np. dzięki zastosowaniu naszej technologii, grafiki 3D, których teraz renderowanie (przetwarzanie) trwa kilkadziesiąt minut, wygenerowałby się w kilka sekund. A laptop wytrzymałby bez ładowania dłużej – mówi jeden z autorów publikacji Krzysztof Szerenos. (…)

za: http://wolnosc24.pl/2017/01/18/innowacyjny-pomysl-naukowcow-z-polski-nadciaga-przelom-zapis-informacji-bedzie-tysiac-razy-szybszy/

> Niemcy AD 2015 – Zbiorowy gwałt na czternastolatce w ośrodku dla uchodźców. Przez ponad rok niemieckie wojsko ukrywało przestępstwo

Ta sprawa była ukrywana przez władze Bawarii przez ponad rok. Jesienią 2015 roku w ośrodku dla uchodźców w Erding niedaleko Monachium doszło do zbiorowego gwałtu na 14-letniej dziewczynce. Skrwawioną i przerażoną znalazł ją pod łóżkiem niemiecki żołnierz, który pełnił służbę przy pilnowaniu ośrodka. Gdy powiadomił o zdarzeniu swoich przełożonych, ci kazali mu milczeć. Rozmowę z żołnierzem, nie ujawniając jednak jego nazwiska, przeprowadził dziennik „Merkur”. Gazeta pisze, że zastraszany 28-latek postanowił zdezerterować z jednostki. Wyjechał na pięć miesięcy do Republiki Południowej Afryki. Kiedy wrócił do Niemiec, został postawiony przed sądem, który skazał go na 2 tysiące euro kary. To właśnie w czasie procesu doszło do ujawnienia drastycznych zdarzeń, które miały miejsce w ośrodku w Erding. (…)

za: http://wolnosc24.pl/2017/01/18/zbiorowy-gwalt-na-czternastolatce-w-osrodku-dla-uchodzcow-przez-ponad-rok-niemieckie-wojsko-ukrywalo-przestepstwo/

> Ostatnie dni Edith Piaf – znakomity, dokumentalny film o życiu i twórczości E. P. (trzy części) 

> Antoni Pawlak _ fb _ 18.01.2017 _ Opowieść Andrzeja Zozuli, współpracownika KOR.

Całą noc składaliśmy w naszym mieszkaniu nakład „Biuletynu Informacyjnego KSS KOR”. Spieszyło się nam więc spać poszliśmy dopiero nad ranem. A tu gdzieś koło dziewiątej zaczyna wariować domofon. Zwlekam się i półprzytomny pytam kogo cholera w niedzielny ranek niesie.
– Przyszliśmy porozmawiać – usłyszałem miły męski głos. No to przebudziłem się momentalnie. Na pewno ubecja! A tu w całym mieszkaniu walają się paczki z „Biuletynem”.
– Chwileczkę – rzucam w domofon. – Tylko się ubiorę.
Budzę żonę i jej tłumaczę co i jak. Marysia zrywa się jak dźgnięta i zabieramy się do roboty – drzemy po kilka egzemplarzy bibuły, palimy w wannie, popiół do kibla i spuszczamy wodę. Drzemy, palimy, spuszczamy, drzemy, palimy, spuszczamy. A domofon popędza. W końcu nie ma dowodów zbrodni, tylko w mieszkaniu zawiesina niezależnego dymu i kibel zapchany. Z dymem pożarów poszedł „Biuletyn” więc w miarę spokojnie otwieram drzwi. Na progu stoi dwoje ludzi w średnim wieku.
– Dzień dobry panu, przyszliśmy porozmawiać o Bogu…
To nie byli ubecy, to – kurwa – byli Świadkowie Jehowy.

> Poznań zimą 2017 – w fotografii

w: http://poznan.wyborcza.pl/poznan/5,36001,21260559.html?i=2

> Profesor Susan Hendelmanem napisała artykuł, w którym przeciwstawia nauki Tory a obiegowe świeckie teorie. Zanim złożyła artykuł do publikacji, skontaktowała się z Rebbe* i Rebbe zaproponował go przejrzeć i skomentować. Przyjęła tę propozycję z satysfakcją, traktując ją jako zaszczyt. Pani Profesor napisała m. in, że przy dużej dawce wytrwałości i uporu człowiek jest w stanie dokładnie opanować i zrozumieć dziedzinę wiedzy świeckiej, natomiast jeżeli chodzi o Torę, ze względu na „nieskończoność samej jej natury”, nigdy nie pozna się głębi jej mądrości. Przy tym zdaniu Rebbe zapisał na marginesie: „Choćby jedno zdanie Tory, nie może być dogłębnie poznane i do głębi zrozumiane.”

Dr. Susan Handelman jest profesorem Izraelskiego Uniwersytetu „English at Bar-Ilan University”. Pochodzi z Chicago, jest autorką opracowań dotyczących myśli żydowskiej oraz tłumaczką książki Rebbe’go „Esencja Chasydyzmu.” (“On the Essence of Chassidus.”)

  • * Rebbe – rabbi  Menachem Mendel Schneerson, chabad-lubawicz, jego pogrzeb w 1994 sparaliżował Jerozolimę – uczestniczyło w nim ca 100.000 osób.

> „Nie znoszę kłamstwa i przymusu we wszystkich postaciach. (…) Najświętsze dla mnie jest ludzkie ciało, zdrowie, inteligencja, talent, natchnienie, miłość i najbardziej absolutna wolność, wolność od przymusu i kłamstw, bez względu na to, jak są wyrażane.”

A. P. Czechow, list z 4 października 1888 roku do A. Pleszejewa, w jego Sobranije soczinienij, VI (Moskwa, 1955), str. 489 

> Parę dni temu na portalu polska-zbrojna.pl ukazała się informacja, że w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu szkolą się Saudyjczycy.

Jest to bardzo zaskakująca wiadomości, jeśli pod uwagę weźmiemy fakt, że Arabia Saudyjskiej jest jedną z nielicznych obecnie na świecie monarchii absolutnych. Dlatego też na jej terenie takie pojęcia jak demokracja, wolność słowa, tolerancja i prawa człowieka nie są znane… Co więcej, jest to jeden z najbardziej represyjnych krajów muzułmańskich. Rządzą nim bowiem wahabici, będący fanatycznym odłamem islamu rytu sunnickiego. Do dziś wykonywana jest tam kara śmierci m. in. za apostazję, czyli za przejście z islamu na jakąkolwiek inną religię. Pod względem ilości wykonywanych egzekucji kraj bije smutne rekordy. Panuje oczywiście totalna cenzura wydawnictw i internetu.

W Arabii Saudyjskiej zakazane jest chrześcijaństwo! Swoich praktyk religijnych nie mogą sprawować nawet liczni robotnicy zagraniczni np. z katolickich Filipin. Nie ma też ani jednego kościoła chrześcijańskiego, a kaplice są tylko na terenie ambasad. Za posiadanie Biblii, lub krzyż na łańcuszku można np. 1] przylatując do A.S. Z punktu być zawróconym na lotnisku do miejsca wylotu, jeśłi podobna sytuacja zdarzy się już w A.S. Można być szczęśliwym jeśli skończy się na natychmiastowej deportacji… Dzieje się tak w sytuacji, gdy władcy Arabii finansują nadzwyczaj hojnie budowę meczetów w Europie, w roku 2016 szejk z rodu Saudów zapowiedział, ni mniej ni więcej, jak sfinansowanie budowy jedynie 400 meczetów na terenie całej UE, nota bene nowy meczet w Warszawie powstał za pieniądze i przy wsparciu Saudów…

Jeden z najważniejszych teologów islamu, pochodzący z Bośni i Hercegowiny profesor Resid Hafizovic nazwał saudyjskich wahabitów “plagą islamu europejskiego”. Arabia, będąca sojusznikiem USA, prowadzi też agresywną politykę zagraniczną. W 2015 r. jej lotnictwo dokonało nalotów na Jemen, doprowadzając w tym kraju do katastrofy humanitarnej. Zginęło wiele tysięcy osób, w większości cywili, a setki tysięcy uciekły ze swoich siedzib, stając się tzw. „migrantami wewnętrznymi”. Z kolei w Syrii A.S. wspiera terrorystyczne tzw. Państwo Islamskie – ISIS. Tak na portalu Defens.24 twierdzi Ali al Adeeb, deputowany do irackiego parlamentu, jeden z liderów rządzącej w Iraku partii Dawa. Podobne opinie wyrażają inni eksperci i dziennikarze…

Jaka więc jest gwarancja, że szkoleni we Wrocławiu oficerowie saudyjscy nie będą brali udziału w zabijaniu chrześcijan i zwolenników demokracji? Bardzo dziwię się szefowi MON A.  Macierewiczowi, że nie bierze tego pod uwagę. Jak mówi rzymskie powiedzenie: Pecunia non olet – Pieniądze (tutaj:  petrodolary) nie śmierdzą. Ale w tym wypadku niestety nie tylko śmierdzą, ale i są realnym zagrożeniem… [CN]

> OJCIEC PIO – DAR CZYTANIA W DUSZY

Padre Pio miał, podobnie jak święty proboszcz z Ars, dar czytania w duszach. Nie można było nic przed nim ukryć i to przynosiło ulgę wielu penitentom, którzy przystępowali do spowiedzi. Ojciec przypominał grzechy ich życia nawet te całkowicie zapomniane, ale też nie oszczędzał penitentom zbawczego upokorzenia wyznania ich. Często te spowiedzi były początkiem nawróceń. Ten czy tamten przybyły z ciekawości lub z zamiarem wykpienia lub zdemaskowania jakiegoś oszustwa, a znajdował się sam nie rozumiejąc jak na klęczkach przy konfesjonale dokonując spowiedzi generalnej, całkiem niespodziewanie, a potem odchodził z wewnętrzną radością, jakiej nigdy wcześniej nie znał.
Liczni są ateiści i masoni, którzy po nawróceniu gorliwie popierali stygmatyka. Przyjąwszy zakład pewien adwokat, znany mason, udał się pewnego dnia do San Giovanni Rotondo. Ojciec Pio rozmawiał z kilkoma osobami. Widząc go, zostawił rozmówców i podszedł do niego mówiąc: „Jak to? Pan tutaj? Przecież pan jest masonem!” Kiedy mężczyzna to potwierdził, O. Pio zapytał: „A jakie zadanie ma masoneria?” – „Zwalczać Kościół” – padła odpowiedź. I nagle adwokat odczuł w sobie miłość Boga do oddalonych od Niego. Wyspowiadał się i rozpoczął nowe życie.
I tak nawróceni lekarze, prawnicy, dziennikarze gorliwie bronili stale oczernianego i wyśmiewanego zakonnika.
Kiedyś zdarzyło się, że zabito pewnego człowieka, a morderca nie został ukarany, bo zbrodni nigdy nie udało się wyjaśnić. Przyszedł jednak do spowiedzi. Ale nie powiedział o swej zbrodni. Na koniec ojciec Pio zapytał: „To wszystko, mój synu?” Mężczyzna milczał, choć ojciec powtórzył trzy razy pytanie. Spowiednik pogrążył się w modlitwie, potem wziął mężczyznę za ramię i zaprowadził do kościoła. Tam grzesznik zemdlał, bo w ławce ujrzał człowieka, którego zabił! Kiedy odzyskał przytomność ojciec Pio zaprowadził go z powrotem do konfesjonału, gdzie ten wyznał swą winę. Odszedł rozgrzeszony.
Kiedy pytano ojca Pio, jaką ma misję do spełnienia na ziemi, odpowiadał: „Jestem spowiednikiem”. Spowiadał 16-17 godzin dziennie, w wyjątkowych wypadkach nawet do 19 godzin! A wszystko to bez jedzenia. Zresztą i tak przyjmował nikłe racje. Trzeba było zorganizować specjalną służbę porządkową przy jego konfesjonale. Jeden z braci rozdzielał kartki z numerami.
«Stał się cud – wyznała kiedyś pewna włoska dama – mój mąż się wyspowiadał! Nie chciał się udać w podróż do San Giovanni Rotondo, prosiłam go, by ofiarował mi ją jako prezent urodzinowy. Najpierw wpadł w gniew, a potem przystał na moje pragnienie, mówiąc: Ale nie każ mi iść do spowiedzi.» Mężczyzna uczestniczył we Mszy św. Ojca, a po niej pośpieszył do zakrystii i upadł na kolana. Wrócił do małżonki z rozradowaną twarzą” „Gotowe. Wyspowiadałem się.” Nie rozumiał przyczyny. Nie potrafił rzec nic innego jak tylko: „Cóż chcesz, po tej Mszy św. nie mogłem się nie wyspowiadać. To było silniejsze ode mnie. Czułem się do tego przymuszony. Tu wszystkim kieruje jakby niewidzialna ręka.»
Jedna z osób, która napisała biografię Ojca, Maria Winowska, opowiada, jak pewnego dnia jakiś kupiec z Genui przybył do San Giovanni Rotondo po 52 godzinach podróży, wioząc list, który kazano mu dostarczyć ojcu Pio. Ten spojrzawszy na niego powiedział: „Czy chcesz się wyspowiadać? Kiedy byłeś ostatnio w spowiedzi?” – „Kiedy miałem siedem lat!” – „A kiedy przestaniesz prowadzić to ohydne życie?” Mężczyzna poczuł, że jest zdemaskowany, wyspowiadał się i jego serce napełniła radość.
Ojciec Pio przejawiał czasem anielską łagodność wobec penitentów, a czasem surowość, która mogła się wydawać przesadna. Pewna Angielka uklękła kiedyś przy jego konfesjonale: „Dla pani nie mam czasu” – powiedział jej zamiast powitania. Przygnębiona kobieta powróciła po 5 dniach, aby usłyszeć te same słowa. Po upływie dwudziestu dni ojciec przyjął ją mówiąc: „Biedna ślepa, zamiast uskarżać się na surowość z mojej strony powinnaś postawić sobie pytanie, jakże Miłosierdzie może cię przyjąć po tak wielu latach świętokradztw… Czyż dla zachowania szacunku nie przystępowałaś do Komunii św. u boku męża i matki w stanie grzechu śmiertelnego?”
Kobieta zalała się łzami. Rozpoczął się jej wielki powrót do Boga.
Straszliwy widok przedstawiał o. Pio cierpiący w konfesjonale. Często jak proboszcz z Ars płakał, tak wielkim przerażeniem napawał go grzech. Mawiał: Nigdy nie zostanie zrozumiane, co znaczy buntować się przeciw Bogu.
Nie lubił też rozróżniania grzechów śmiertelnych od grzechów powszednich. Dla niego każdy grzech był straszny, bo był odrzuceniem miłości Bożej. Wolałby umrzeć tysiąc razy niż ujrzeć, jak błoto grzechu dotyka jego duszy. W konfesjonale ze wszystkich sił walczył, żeby penitent pojął Kim był Ten, którego miłość grzesząc znieważył. Jego współbracia zastanawiali się, dlaczego przy konfesjonale tak wiele dusz traktował surowo. Zrozumieli, że postępuje tak z natchnienia Bożego.
On, który miał dar jasnowidzenia w stosunku do innych, żył sam niemal ciągle w nocy duszy. Istnieją listy, które kierował do różnych kierowników duchowych. Za każdym razem mówił im o swej wielkiej niegodności, przekonany o tym, że wielce obraża Boga, lękał się utraty wiary. Często myślał, że z powodu swych grzechów zostanie na wieczność potępiony. Te diabelskie pokusy były z pewnością dopuszczone przez Boga, aby go doświadczyć, jak i po to, żeby zwiększyć jego zasługi oraz po to, by rozwinąć jego pokorę. To było potrzebne, gdyż już za życia wszyscy uznali go za świętego: nosił stygmaty, odprawiał Mszę św. tak jak nikt na świecie, co dnia czynił cuda. Każdemu groziłoby wpadnięcie w pychę.

> Owsiak & WOŚP 2017 – Ja biorę połowę bejmów, a wy „róbta co chceta…” 🙂 

> Znany strongman ostro o inicjatywie Jerzego Owsiaka.
„Wspierałem i wspieram wiele akcji charytatywnych, jednakże od wielu lat unikam wspomagania WOŚP. Dlaczego? Po prostu przejrzałem na oczy” – pisze na swoim blogu Kamil Bazelak, strongman i zawodnik MMA. Bazelak podaje dwie przyczyny, dla których omija kwestujących na WOŚP.
„Główną przyczyną jest to, że Jerzy Owsiak nie zhańbił się pracą i od 23 lat żyje wraz z całą rodziną za pieniądze zbierane przez wolontariuszy, od naiwnych ludzi i 50% zebranych pieniędzy nie trafia do szpitali, lecz na jego konto. Ponadto Fundacja WOŚP jest w 100% udziałowcem spółki „Złoty Melon”, której Owsiak jest prezesem i po mimo 3 orzeczeń sądowych Owsiak nie chce ujawnić dokumentów finansowych spółki” – przekonuje sportowiec. „Z pieniędzy zebranych na WOŚP organizowany jest przystanek Woodstock, na którym młodzież upadla się narkotykami i morzem wypitego alkoholu” – dodaje. Bazelak przekonuje, że należy wspierać akcje charytatywne. Pieniądze można przeznaczyć chociażby na Caritas.

Całość: http://www.stefczyk.info/publicystyka/opinie/bazelak-nie-wspieram-wosp,19073169946#ixzz4VyIj82Le

> Anna Maria Jopek _ Warszawo ma 

> W. S. Merwin

WYPOWIEDZENIE (Utterance, z tomu Deszcz w drzewach)

Slęcząc nad słowami

bardzo późno usłyszałem jak gdyby szeptane westchnienia

niedaleko

jak w sosnach nocny wiatr albo morze w ciemności

echo wszystkiego co kiedykolwiek

było wymówione

wciąż obracające jedną sylabę

pomiędzy ziemią a milczeniem

tł. Gwido Zlatkes / CA / aktualnie Warszawa

> „(…) Wszystkie bogactwa, powodzenie, praca i sukcesy, które, jak sądzicie, posiedliście na ziemi, pozostaną na tym świecie. Nawet wasze kości do was nie należą. Zabierzecie ze sobą tylko miłość, a ktokolwiek przychodzi przed oblicze Pana bez miłości , gorzko będzie tego żałował. To właśnie będzie godzina jego śmierci, a nie moment, w którym opuścił ziemię.”

św. Charbel (z Libanu) – Orędzie z Nieba Wyd. AA, Kraków 2013

> FILM: Bernadetta. Cud w Lourdes

zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=vjFxux-Nn-g

Poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi.

Od lutego do lipca 1858 roku, Matka Boża 18 razy objawia się Bernadetcie Soubirous, 14-latce z prowincjonalnego Lourdes na południu Francji. Do miasteczka zaczynają przybywać pielgrzymi, dochodzi do cudownych uzdrowień, a wieść o Lourdes obiega świat. Bernadetta musi zmierzyć się z ciężarem misji powierzonej jej przez Maryję…

Kreacja Bernadetty Soubirous (w tej roli znakomita Katia Miran, nagrodzona na Festiwalu Filmów Religijnych w Rzymie) jest poruszająca i pełna uroku. Widz na długo pozostanie pod jej wrażeniem. Co najistotniejsze, jest absolutnie prawdziwa. Twórcy budowali tę postać, opierając się o dzieła ojca Laurentina, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes. Bernadetta nie jest cukierkowym dziecięciem z obrazka, nie jest też wielkim teologiem ani monumentalną świętą z ołtarza. Jest za to upartą, obdarzoną dużym temperamentem, ale niezwykle uczciwą nastolatką, która nie kalkulując i nie licząc się z konsekwencjami, ma zamiar po prostu mówić o tym, co widziała na własne oczy.

Szczerość i determinacja Bernadetty zostaje nagrodzona. Dziś Lourdes jest jednym z najsławniejszych miejsc pielgrzymek na świecie, odwiedzanym co roku przez 6 milionów pielgrzymów, a Bernadetta została uznana świętą. Ciało świętej Bernadetty spoczywa nienaruszone, wbrew prawom natury i medycyny, w klasztorze w Nevers. Jest znakiem Boga.

> Towarzysz profesor Rzepliński na odchodne z Trybunału Konstytucyjnego zgarnął jedyne 150.000 zł. Ekwiwalentu za zaległy urlop w wymiarze 114 dni… Sądząc po ogromnych zaległościach w orzecznictwie T.K. – sędziowie zbytnio się nie przepracowywali… „I kto za to płaci? Pani płaci, Pan płaci. My płacimy. Społeczeństwo.” – inż. Mamoń w top-komedii M. Piwowskiego „Rejs” [CN]

> Papież Franciszek – film biograficzny, znakomity mym skromnym zdaniem

Podczas konklawe w 2005 roku młoda, hiszpańska dziennikarka Ana (Silvia Abascal) poznaje arcybiskupa Buenos Aires, jezuitę, Jorge Mario Bergoglio (Dario Grandinetti). Od tej chwili śledzi jego losy, długą, trudną, często poruszającą do głębi drogę. Relacje Ojca Jorge i dziennikarki przesycone są tym samym ciepłem, pogodą ducha i mądrością, którą przyszły Papież będzie zadziwiał wiernych.

Cały film: http://ekino-tv.pl/movie/show/franciszek-francisco-el-padre-jorge-2015-lektor/16361

> Kraj min – porażający film…

http://ekino-tv.pl/movie/show/under-sandet-land-of-mine-2015-napisy/18792

> Krzysztof Majchrzak  – wywiad a’propos nowego filmu Jana Jakuba Kolskiego…

http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21236001,krzysztof-majchrzak-pierwszy-raz-od-10-lat-wystapil-w-filmie.html#TRwknd

> K. Majchrzak – o pracy na planie filmu

> Laura La Wasilewska  

Zapraszam do oglądania i zakupu obrazów mojego autorstwa

w galerii sztuki Art Gallery Quadrilion w Warszawie, ul.Mokotowska 59

Poniedziałek – piątek godz.10:00 – 18:00

sobota godz. 10:00 – 15:00

oraz w galerii Golden Sunset – Manhattan, New York City, USA.

> CHINY _ ważny artykuł

http://www.businessinsider.com/5-maps-that-explain-chinas-strategy-2016-1?IR=T#ethnolinguistic-groups-1

> Niemcy, Polska, energia, zanieczyszczenie środowiska naturalnego, CO2 – czyli rzecz o tym, jak Niemiaszki robią z nas idiotów…

http://niewygodne.info.pl/artykul6/02713-Niemiecka-hipokryzja-w-spr-CO2.htm

> Pionowe Siłownie Wiatrowe Piskorza 

http://proenergetyka.pl/

> Relacje: Niemcy – Żydzi

http://www.israelnationalnews.com/News/News.aspx/223241

> Tajemniczy świat chasydów – film w j. angielskim

https://www.youtube.com/watch?v=SMoFQhOG_Ok

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*