Cezary Napierała – Wędrowiec internetowy [28]

Prof. Radosław Zenderowski: Polska za 10 lat albo będzie liderem Europy, albo nie będzie jej wcale.

(…) Polska za 10 lat. Jak Pana zdaniem będzie wyglądała geostrategiczna pozycja Polski – i dlaczego?

Polska za 10 lat albo będzie liderem (potęgą) Europy, albo nie będzie jej wcale. Polska ma odpowiedni potencjał ku temu, by perspektywie coraz ostrzejszych kryzysów kulturowo-cywilizacyjnych w Europie, zachować swoją tożsamość i stać się schronieniem dla tych wszystkich, dla których cenne są wartości cywilizacji chrześcijańskiej w Europie. Cywilizacyjna zagłada państw Zachodu wskutek własnej słabości kulturowej i moralnej, jest nieuchronna zaś jedynym dużym państwem mającym doświadczenia w zakresie skutecznej integracji politycznej na wschód od Łaby jest Polska. Jednakowoż musi się ona liczyć z ambicjami Rosji do stworzenia ładu politycznego pod własnym patronatem od Władywostoku do Lizbony. Z drugiej jednak strony sama Rosja musi się liczyć z dynamicznie wzrastającą polityką Chin, które w państwach Europy Środkowo-Wschodniej, a przede wszystkim w Polsce upatrują swojego strategicznego sojusznika. Innymi słowy, uważam, że – jeśli polskie elity polityczne i kulturalne – zrozumieją, iż znajdujemy się na „zakręcie dziejów”, wyciągając z tego stosowne wnioski, Polska ma szansę stać się na powrót (bo już była!) potęgą europejską. Osobiście uważam, że Polska w 2027 roku będzie jednym z niewielu miejsc na świecie, gdzie panować będzie wolność.

Całość: http://www.teologiapolityczna.pl/prof-radoslaw-zenderowski-polska-za-10-lat-albo-bedzie-liderem-potega-europy-albo-nie-bedzie-jej-wcale-tpct-41-

> Claire Hollingworth nie żyje. R.I.P. Brytyjska dziennikarka jako pierwsza poinformowała świat o wybuchu II wojny światowej.Zmarła w Hongkongu w wieku 105 lat. W sierpniu 1939 r. korespondentka “Daily Telegraph”przebywała w Katowicach. Stamtąd miała informować o rosnącym napięciu w środkowej części Europy. Kiedy Hitler rozpoczął inwazję na Polskę, zadzwoniła do znajomego w ambasadzie Zjednoczonego Królestwa w Warszawie. Kiedy jej nie uwierzył, wystawiła słuchawkę za okno, by ten mógł usłyszeć maszerujących żołnierzy. >> „Tysiąc czołgów przemieszczonych na granicę z Polską. Doniesienia o dziesięciu dywizjach gotowych do szybkiego uderzenia – głosił jeden z nagłówków “Daily Telegraph”. <<

za: internet, o2.pl, CN

Stanisław Ulam bohaterem filmu “Przygody matematyka”. W Warszawie trwa casting do filmu “Przygody matematyka”. Twórcy polsko-niemieckiej koprodukcji szukają aktora, który wcieli się w postać wybitnego polskiego matematyka: Stanisława Ulama. (…)

Stanisław Ulam to polski matematyk należący do środowiska słynnej “lwowskiej szkoły matematycznej”, uczeń Stefana Banacha. Po obronie doktoratu w 1934 roku rozpoczął karierę naukową na najważniejszych europejskich uniwersytetach m.in. w Cambridge i Paryżu. W przededniu II wojny światowej uzyskał wizę amerykańską i niemalże w ostatniej chwili opuścił Lwów, zabierając ze sobą młodszego brata, Adama. W Stanach Zjednoczonych dołączył do grupy naukowców pracujących w słynnym ośrodku badań jądrowych w Los Alamos, gdzie wspólnie z Edwardem Teller’em, prowadził zakończone sukcesem badania nad skonstruowaniem bomby wodorowej. (…)

za: http://film.wp.pl/stanislaw-ulam-bohaterem-filmu-przygody-matematyka-6079297474131073a?utm_source=Serwisy_WP&utm_medium=RStream&utm_campaign=hot

> Cisza jak ta – (Jeśli chcesz) W naszym niebie OFICJALNY TELEDYSK

https://www.youtube.com/watch?v=eoaOSlGtBZk&feature=share

Kolekcja sztuki, której ozdobą jest “Dama z gronostajem” Leonarda da Vinci, to niejedyny zakup, jakiego pod koniec roku 2016 dokonał Minister Kultury RP. Za 20 mln zł przejął, także od Fundacji Książąt Czartoryskich, zamek w Gołuchowie, Wielkopolska…

Informacje o zamku: http://podroze.onet.pl/gdzie-na-weekend/goluchow-zamek-czartoryskich-zwiedzanie-i-historia/vdtfq0

> Eli Barbur _ TELAWIW OnLine: Okazuje się, że zlikwidowany przedwczoraj (15.12.2016) przez Mossad w Tunisie spec od dronów Al-Zawahri związany był nie tylko z palestyńskim Hamasem, lecz także z libańskim Hezbollahem. Pomagał obu tym ohydnym hordom islamskim w budowie, obsłudze i upgradowaniu dronów mogących służyć do atakowania izraelskich celów cywilnych, np. przy użyciu WMD. @ Podobne akcje często chodzą parami, więc eliminacja dżihadysty w Tunisie może być początkiem całej serii podobnych „eventów” chanukkowych :).

za: http://prawdalezynawierzchu.salon24.pl/740374,hardcorowy-sygnalik

> Włamania Hamasu do smartfonów izraelskich żołnierzy. Podawali się za dziewczęta…

Radykalnemu ruchowi palestyńskiemu Hamas udało się przejąć kontrolę nad smartfonami kilkudziesięciu izraelskich żołnierzy – podały w środę źródła wojskowe. Członkowie ugrupowania podawali się w tym celu na portalach społecznościowych za dziewczęta. Według anonimowych źródeł cytowanych przez AFP, członkowie Hamasu zakładali na Facebooku fałszywe konta, głównie młodych kobiet, i zdobywali zaufanie żołnierzy. Następnie przekonywali ich do ściągnięcia aplikacji, która w rzeczywistości była programem pozwalającym na przejęcie kontroli nad smartfonem. (http://www.tvn24.pl)

za: http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/izrael-wlamania-hamasu-do-smartfonow-izraelskich-zolnierzy,706320.html

> Bez taryfy ulgowej. Żyłem pod okupacją. Od imprezy do imprezy. Jako pięciolatek zetknąłem się z pornografią, która na dobre zagnieździła się w mojej głowie. (…)

Między moimi rodzicami było sporo niezgody. W efekcie gdy miałem siedem lat, rodzina się rozsypała. Mama musiała dużo pracować, żeby nas utrzymać. W gimnazjum wyjechała za chlebem do Włoch, a moja kłamliwa natura jedynie się z tego cieszyła. Wreszcie miałem ciągle wolną chatę i duże pole manewru. Wiesz, co to znaczy dla takiego dzieciaka? Przed rodzicami i opiekunkami ukrywałem wszystko, co robiłem. (…)

całość: http://kosciol.wiara.pl/doc/3644201.Bez-taryfy-ulgowej

> Egipt. Najważniejsza egipska instytucja zajmująca się interpretacją Koranu potwierdziła prawo chrześcijan do budowania kościołów.

Chrześcijanie mają prawo do budowania kościołów w krajach islamskich, z należnym poszanowaniem obowiązującego w nich prawa. Takie stanowisko zajął „Dom fatwy” w Egipcie, czyli najwyższa tam rangą instytucja zajmująca się kontrowersjami związanymi z interpretacją Koranu i ogłaszaniem orzeczeń w tych sprawach. Na jej czele stoi Wielki Mufti tego kraju. W uzasadnieniu swej decyzji stwierdził on, że trzeba kłaść większy nacisk na wzajemność w kontaktach międzyreligijnych, co powinno przekładać się także na relacje między państwami o odmiennej tożsamości religijnej. Ta dobra dla chrześcijan decyzja zapadła krótko po tym, jak prezydent Egiptu zapowiedział, że wkrótce w stolicy wybudowany zostanie największy kościół w tym kraju. (…)

całość: http://ekumenizm.wiara.pl/doc/3648694.Muzulmanie-bronia-prawa-chrzescijan

> Sławomir Wałęsa (43 lata) – R. I. P. Przemysław Wałęsa zmarł w niedzielny [09.01.2017] wieczór w gdańskim mieszkaniu. Ciało miał znaleźć członek rodziny. Sekcja zwłok przeprowadzona w Zakładzie Medycyny Sądowej w Gdańsku pozwoliła ustalić, że nikt nie przyczynił się do jego śmierci. Przemysław Wałęsa zmarł z powodu “niezdrowego trybu życia”. Przemysław miał siedmioro rodzeństwa. Był trzecim synem Danuty i Lecha Wałęsy. Rozwiedziony, pozostawił dwóch synów – Bartka i Dominika. Pracował jako pogranicznik. Mieszkał w gdańskiej dzielnicy Morena.

http://www.fronda.pl/a/szokujacy-apel-syna-lecha-walesy-ojcze-pomoz-mi-bo-zapije-sie-na-smierc,70524.html

Spis archiwum zawierającego 30 mln dokumentów dotyczących ofiar III Rzeszy już w internecie. Lista wszystkich dokumentów zgromadzonych przez Międzynarodowe Biuro Poszukiwań (ITS) w Bad Arolsen w Niemczech jest od poniedziałku dostępna w internecie. Archiwum zawiera 30 mln dokumentów dotyczących ofiar III Rzeszy, w tym robotników przymusowych. „Spis zasobów archiwalnych ułatwi pracę naukowcom” – powiedział szef archiwum Christian Groh. Spis znajduje się pod adresem:

https://www.its-arolsen.org/archiv/bestandsueberblick/gesamtinventar/

(…) W istniejącym od 1955 r. archiwum ITS w Bad Arolsen znajduje się blisko 30 mln dokumentów, zawierających informacje na temat 17,5 mln osób – więźniów obozów koncentracyjnych, gett, robotników przymusowych oraz innych nieniemieckich ofiar hitlerowskiego systemu represji i deportacji. ITS pomimo upływu ponad 70 lat od zakończenia wojny nadal zajmuje się wyjaśnianiem losów ofiar nazizmu, jednak od początku 2013 r. rozszerza też badania naukowe i działalność informacyjną oraz edukacyjną. Działalność Międzynarodowego Biura Poszukiwań w całości finansują Niemcy. Od 2013 roku oryginalne dokumenty przechowywane w Bad Arolsen należą jako „pamięć świata” do światowego dziedzictwa kultury.

Całość: http://wolnosc24.pl/2017/01/09/spis-archiwum-zawierajacego-30-mln-dokumentow-dotyczacych-ofiar-iii-rzeszy-juz-w-internecie/

Bauman: Nieprawda, że ignorancja stała się wartością… Wybitny socjolog, filozof i mentor środowiska „Krytyki Politycznej” zmarł w wieku 91 lat w Leeds [09.01.2017]. Publikujemy nietłumaczony wcześniej na język polski wywiad prof. Baumana, udzielony włoskiej gazecie „La Repubblica” w czerwcu 2016 roku.

Włodek Goldkorn: Kiedyś myśleliśmy, że reakcyjne, albo lepiej „wsteczne” utopie to charakterystyczna cecha „islamu politycznego”. To znaczy: kiedy teraźniejszość przedstawia się jako odarte z jakości życie „bez sensu”, kiedy ludzie stają się zbędni, a przyszłość budzi strach bądź w najlepszym wypadku odziera z nadziei, wymyślamy sobie lepszą przeszłość. Ale czy w ten sam sposób można zinterpretować np. wyniki referendum w Wielkiej Brytanii? Czy w chęci opuszczenia UE nie zawiera się silny element nostalgii – jak wszystkie nostalgie będący efektem naszej wyobraźni – za miłą, ucywilizowaną Anglią? Taką, jak ją opisywał Orwell, jako gentle way of living, nawet jeśli ojcowie i dziadkowie tych, którzy są podmiotami nostalgii, wówczas w Anglii nie żyli?

Zygmunt Bauman: Trafiłeś w sedno! Kryzysów namnożyło się dziś na kopy, a i z wszystkich szpalt gazetowych, głośników i ekranów leją się wieści o nowych, o jakich zaistnieniu jeszcze wczoraj niewielkie mieliśmy, jeśli w ogóle jakieś, pojęcie. Podejrzewam jednak, że za wszystkimi tymi kryzysami (a przynajmniej znaczną ich większością), czai się pewien meta-kryzys, z którego kiełkują one i się rozrastają; kryzys samego sposobu bycia-w-świecie, jaki władał nami (przynajmniej w naszej „nowoczesnej” części globu) of kilku ostatnich stuleci. Mam na myśli „życie ku przyszłości” – przyszłości lepszej niż teraźniejszość, która koniec końców jest tylko momentem stawania się przyszłości; przyszłości która nieuchronnie nadejdzie drogą utartą przez ludzki wprawdzie wysiłek i dokonania, ale wytyczoną zawczasu i nieodwołalnie przez spiżowe prawo postępu: ruchu od stanu mniej wygodnego do bardziej, od życia bardziej kłopotliwego do mniej zmartwień przysparzającego, od świata mniej ludzkim pragnieniom gościnnego do bardziej im przychylnego. Otóż ta właśnie ufność w dobroczynność przyszłości stopniowo, lecz niebłaganie się dziś ulatnia. Nasi współcześni przekonali się już, i to wielokrotnie, na własnej skórze, że gorliwie wyczekiwana przyszłość z chwilą gdy się przeradza w teraźniejszość obdarza nas drobną tylko cząstką tego, czego żeśmy się radośnie spodziewali – a za to obficie raczy nas nowymi, przedtem nam nieznanymi bolączkami i troskami. A jeśli już o postępie mowa, to ze strachem raczej niż nadzieją się nam kojarzy: strachem przed własną ignorancją, niezaradnością, nieumiejętnością wspięcia się na poziom nowych wymagań i im sprostania – a więc przed pozostaniem w tyle i odtrąceniem, przed stratą w ciężkim trudzie nabytych kwalifikacji, poziomu życia i społecznej pozycji. Angelus Novus Paula Klee i Waltera Benjamina, jeszcze do niedawna popychany tyłem do przodu przez niedomagania przeszłości, dziś popychany jest przodem do tyłu koszmarem degeneracji i upadku, jaką groźna przyszłość zwiastuje. O ileż bardziej łatwe do zniesienia jawią się nam dalekie od doskonałości, ale przytulne, bo znane doznania przeszłości, niż strach budzące, bo nieznane i nieprzewidywalne odkrycia i wynalazki przyszłości! (…)

całość: http://krytykapolityczna.pl/swiat/bauman-goldkorn-wywiad/

> O poznańskim Żydzie Zygmuncie Baumanie opinia Żyda parysko-warszawskiego, od lat już wielu w Izraelu… 🙂 ELI BARBUR _ 10.01.2017 _ TELAWIW OnLine _ fb

Nie zamierzam zajmować się dodatkowo Baumanem, którego zawsze miałem za zidiociałego żydowskiego renegata. Przypominam tekścik, który strzeliłem o nim w necie na początku września 2011: @ Nie chce mi się babrać w antyizraelskim bełkocie Baumana w tygodniku „Polityka”, bo nie ma tam kompletnie nic ciekawego. Pokonując nudności  cytuję z pamięci: „Mur wokół terenów okupowanych to próba prześcignięcia zleceniodawców muru wokół getta warszawskiego; Izrael wyzyskuje Holokaust jako glejt na własne bezecności”. Rutynowe bzdety w tym stylu – używane przez lewacko-arabskich zadymiarzy przy byle okazji – nagłośnione zostały tym razem przez pismo, który starało się dotąd zachowywać pozory obiektywizmu w kontekście BW. Oczywiście, postkomuna wyłaziła z niego zawsze wszystkimi porami, ale teraz buchnęła z grubej rury. Tragikomiczne brednie Baumana – zwiastujące kres „politpoprawnej maskarady” – to także marketingowy „gimmick”, mający utrzymać „Politykę” na wierzchu (poza naskórkową przyjemnością, rzecz jasna). Zrównywanie Izraelczyków z III Rzeszą stosowane jest zawsze, gdy dolega kurza ślepota i brakuje innych argumentów.
Taka „retoryka” nasili się zapewne w lewicowych mediach – nie tylko w Polsce – przed planowaną na wrzesień 2011 przez Palestyńczyków farsą w ONZ z proklamowaniem państwa. BTW Baumana, wyparował z TLV w 1971 nie dlatego, że nie lubił Izraela, lecz dlatego, że studenci wypinali się na niego na Uniwersytecie Telawiwskim….

> A to Polska właśnie… Chcieli ślubu, a będzie deportacja. Agnieszka Wiśniewska chce wziąć ślub cywilny z narzeczonym, który jest Marokańczykiem, ale napotyka na ogromne przeszkody. Mężczyzna został zatrzymany przez Straż Graniczną i trafił do Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Białymstoku. Grozi mu deportacja. Urzędnicy z USC zwlekają z udzieleniem ślubu. Polka oskarża ich o rasizm. Urzędnicy zapowiadają pozwy o zniesławienie. Zamiast przysięgi, ośrodek dla cudzoziemców. Pani Agnieszka i jej narzeczony poznali się dwa lata temu w Norwegii. Ona przyjechała tam z małego miasteczka w Polsce, a jej chłopak urodził się w Maroku. – To była miłość od pierwszego wejrzenia, spędzaliśmy ze sobą całe dnie, po kilku tygodniach postanowiliśmy ze sobą zamieszkać –opowiada kobieta. Znajomi mówili im, że taki stan zakochania trwa kilka miesięcy, im jednak nic nie mijało i z każdym dniem utwierdzali się w tym, że chcą razem spędzić życie. Para postanowiła wziąć ślub, a właściwie dwa śluby, by podkreślić swoje równe prawa w związku. Najpierw pobrali się w Norwegii w meczecie.

  • Ślub był jak z bajki wśród przyjaciół i znajomych Norwegów, Polaków, Marokańczyków – opowiada Polka. (…)

całość tekstu: http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/301079965-Chcieli-slubu-a-bedzie-deportacja.html#ap-1

> Oburzenie [Indignation] – polecam znakomity film wg prozy Ph. Roth’a

cały film: http://ekino-tv.pl/movie/show/oburzenie-indignation-2016-napisy/18868

> Ofra Haza i jej mało znany numer „francuski”! O przemijaniu & miłości czyli 2 w 1 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=qu-XN98N6pY

> Varso Tower – to ma być najwyższy budynek w Polsce.

Stanie w centrum Warszawy.

W grudniu 2016 roku rozpoczęła się budowa najwyższego wieżowca w Polsce. Varso Tower będzie miał 310 m wysokości, stanie na zbiegu ulic Chmielnej i Jana Pawła, niedaleko Dworca Centralnego w Warszawie.

Prace budowlane rozpoczęły się w grudniu ubiegłego roku. Varso Tower ukończony ma być w 2020 roku. To projekt firmy deweloperskiej HB Reavis Poland. W głównej mierze będzie przeznaczony na wynajem biur, dodatkowo będzie spełniał funkcje usługowo-handlowe.Projekt będzie realizowany w trzech fazach. Najpierw powstaną dwa budynki o wysokości ok. 80 i 90 metrów. Wieżowiec będzie wyposażony w taras widokowy na panoramę Warszawy, na wysokości 230 m. Koszt realizacji całej inwestycji to ok. 2 mld złotych.

Wizualizacja projektu na: http://wolnosc24.pl/2017/01/11/varso-tower-to-ma-byc-najwyzszy-budynek-w-polsce-stanie-w-centrum-warszawy/

> Wspaniałe dziewczyny z Trio Mandili – Gruzja

https://www.facebook.com/pg/triomandili.band/videos/?ref=page_internal

> Polecam efekty badań naukowców v/s zapytania starego jak relacje damsko-męskie czyli czym jest miłość?! Dzieciaki są rewelacyjne 🙂 Grupa profesjonalistów zadała pytanie dzieciom w wieku od 4 do 8 lat: „Co oznacza „Miłość”?”. Odpowiedzi, które uzyskali były szczere i głębsze niż ktokolwiek mógłby się spodziewać…

Gdy moja babcia dostała zapalenia stawów nie mogła więcej się schylać i malować sobie paznokci u nóg. Więc mój dziadek robi to za nią przez cały czas, nawet gdy jego ręce też dostały zapalenia stawów… To jest miłość.”
Rebecca –8 lat

Gdy ktoś Cię kocha, sposób w jaki wypowiada Twoje imię jest inny. Po prostu wiesz, że Twoje imię jest w jego ustach bezpieczne.”
Billy –4 lata

Miłość jest wtedy gdy wychodzicie razem na kolację i oddajesz temu komuś większość swoich frytek bez żądania by oddał Ci swoje.”
Chrissy –lat 6

Miłość to, to co sprawia, że się uśmiechasz gdy jesteś zmęczony.”
Terri –4 lata

Miłość jest wtedy, gdy moja mama robi kawę dla mojego taty i bierze łyka zanim mu ją da, by sprawdzić czy dobrze smakuje.”
Danny –lat 7

Jeśli chcesz się nauczyć jak lepiej kochać, powinieneś zacząć od znajomego, którego nienawidzisz.”
Nikka –lat 6

Miłość jest gdy mówisz facetowi, że podoba Ci się jego koszulka, a on nosi ją potem codziennie.”
Noelle –lat 7

Miłość jest jak malutka stara kobieta i malutki stary pan, którzy wciąż są przyjaciółmi, mimo tego że znają się już tak dobrze.”
Tommy –lat 6

W czasie mojego koncertu na pianinie byłam na scenie i bardzo się bałam. Spojrzałam na wszystkich tych ludzi patrzących na mnie i zobaczyłam mojego tatusia machającego mi i uśmiechającego się do mnie.
Tylko on tak robił. Już więcej się nie bałam.”
Cindy –lat 8

Miłość jest wtedy, gdy mama widzi tatę śmierdzącego i spoconego, i wciąż mówi, że jest przystojniejszy niż Brad Pitt.”
Chris –lat 7

Miłość jest wtedy, gdy Twój piesek liże Cię po twarzy nawet jeśli zostawiłeś go na cały dzień samego w domu.”
Mary Ann –4 lata

Miłość jest wtedy, gdy mamusia widzi tatę na toalecie i nie uważa, że to ohydne.”
Mark –lat 6

Naprawdę nie powinieneś mówić „Kocham Cię” jeśli tak nie myślisz. Ale jeśli tak myślisz powinieneś mówić to często. Ludzie o tym zapominają.”
Jessica –lat 8

Zwycięzcą jest czterolatek, którego sąsiadem jest starszy pan, który niedawno stracił żonę. Widząc jak starszy pan płacze, maluch poszedł do jego ogrodu, wspiął mu się na kolana, i po prostu tam siedział. Gdy jego mama zapytała co powiedział sąsiadowi, maluch odpowiedział: „Nic, po prostu pomogłem mu płakać.”

> Piękne kobiety o wspaniałych, różnych głosach: Nena & Kim Wilde.

https://www.youtube.com/watch?v=SBjORE4I-qU

> Hildegard von Bingen – Hortus Deliciarum

https://www.youtube.com/watch?v=G8MGiPo5IxU

> Ofra Haza – You – clip zmontowany z kadrów znakomitego filmu R. Scott’a „Królestwo Niebieskie” – polecam wersję pełną reżyserską…

https://www.youtube.com/watch?v=CEks5CKwzJw

> JAZZ z Izraela i NYC…

Avishai Cohen – TLV 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=H-ZYxftpsak&nohtml5=False

Avishai Cohen – NYC 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=Dj93H6DvwfU&nohtml5=False

Airbag – “Disconnected” – frapująca muzyka z Norwegii

https://www.youtube.com/watch?v=WQV38RG_gIw&index=58&list=PL-S9gRKdp0ccvo1EFEVfIroMNVoWOLpij

 

Zachęcamy do subskrypcji biuletynu POLSKA CANADA

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*