Zobacz

Z gitarą pod żaglami

Screenshot 2015-05-12 21.01.42

Krzysztofa Malinowskiego poznałem kilkanaście lat temu, kiedy to jako Komandor klubu żeglarskiego “Zawisza” z Hamilton, przychodził na spotkania autorskie mojej Mamy. Szybko okazało się, że żeglarstwo nie jest jedyną pasją Krzysztofa. Pojawiał się często z gitarą, śpiewając nie tylko popularne szanty, ale także swoje własne kompozycje, wzbogacając tradycję piosenki żeglarskiej, towarzyszącej mi od wczesnych lat dzieciństwa podczas żeglarskich obozów i rejsów.

Screenshot 2015-05-12 20.59.33

Okazuje się, że miłość przestrzeni, umiejętność podróżowania, dzięki obserwacji świata, wykorzystaniu wiatru i sił natury dobrze współgra ze słabością do gitary – instrumentu, który łatwo zabrać ze sobą na jacht. Krzysztof śpiewał piosenki inne od tych, które znałem z dzieciństwa, bardziej współczesne, nawiązujące do tradycji “szantów” i popularnej piosenki folkowej, równie dobrze brzmiące pod żaglami i na kameralnej estradzie.

Po latach wysłuchałem nowych utworów, wykonywanych przez Krzysztofa – nie tylko doskonali swój głos i warsztat, ale także sięga do ambitnego repertuaru klasyki. Jego wersje piosenek Neila Younga i Boba Dylana świadczą o odwadze zmierzenia się z mistrzowskimi wykonaniami legend lat sześćdziesiątych i próbach osobistych interpretacji uniwersalnych doświadczeń muzycznych

Aleksander Rybczyński

 

Podaj dalej!
Share on Pinterest
Share with your friends
Submit

Biuletyn – bezpłatna prenumerata

PAPIERY FOTOGRAFICZNE

Error: Please enter a valid email address

Error: Invalid email

Error: Please enter your first name

Error: Please enter your last name

Error: Please enter a username

Error: Please enter a password

Error: Please confirm your password

Error: Password and password confirmation do not match