Zobacz

Europa nie jest wolna, wolność zaczyna się od mówienia prawdy

EUROPA

[Fragment przemówienia Victora Orbana, wygłoszonego w Budapeszcie 15 marca 2016 roku, podczas uroczystości obchodów Świeta Narodowego Węgier.]

Europa nie jest wolna, wolność zaczyna się od mówienia prawdy. Dziś w Europie jest to zakazane. Kaganiec jest kagańcem, nawet jeżeli jest z jedwabiu. Nie wolno powiedzieć, że dziś do Europy nie przybywają uchodźcy, lecz zagraża jej wędrówka ludów. Nie wolno powiedzieć, że dziesięciomilionowe tłumy czekają w gotowości, żeby ruszyć w naszym kierunku. Nie wolno powiedzieć, że migracja przynosi do naszych krajów przestępstwo i terror.

Nie wolno powiedzieć, że tłumy z innej cywilizacji są zagrożeniem dla naszego stylu życia, kultury, zwyczajów, tradycji chrześcijańskich. Nie wolno powiedzieć, że ci, którzy przybyli wcześniej zamiast zintegrować się zbudowali własny świat, z własnymi prawami, ideami, które rozsadzają tysiącletnie ramy Europy. Nie wolno powiedzieć, że tłum ludzi prowadzi się na nas nie w rezultacie przypadkowych i nieumyślnych konsekwencji, lecz w wyniku zaplanowanych akcji.

Nie wolno powiedzieć, że w Brukseli pracują dziś nad tym, by jak najszybciej sprowadzić i zasiedlić u nas obcych. Nie wolno powiedzieć, że celem zasiedlenia jest przemiana wzorów religijnych i kulturalnych Europy oraz przebudowa etnicznych podstaw, w celu usunięcia państw narodowych, które są ostatnimi barierami internacjonalizmu. Nie wolno powiedzieć, że Bruksela zabiera kawałki naszej narodowej suwerenności, że w Brukseli pracują nad planem Stanów Zjednoczonych Europy, do czego nikt, nigdy ich nie uprawnił. Dzisiejsi przeciwnicy wolności są inni niż dawni władcy, czy władcy systemu sowieckiego. Zmuszają do poddania się innymi metodami. Dziś nie zamykają w więzieniach, nie zabierają do łagrów, nie okupują czołgami państw przywiązanych do własnej wolności. Dziś wystarczą ataki prasy światowej, stygmatyzacja, straszenie i szantaż. Czy raczej wystarczało. Do tej pory.

Narody Europy obudziły się, uporządkowują się i niedługo wstaną. Narody Europy zrozumiały, że chodzi o ich przyszłość. Jest zagrożony nie tylko dobrobyt i wygodne życie, praca, ale także nasze bezpieczeństwo i pokój. Uśpione w dobrobycie narody Europy wreszcie zrozumiały, że zagrożone są zasady, na których Europa została zbudowana.

Europa to chrześcijaństwo, wspólne życie wolnych i niezależnych narodów, równouprawnienie kobiet i mężczyzn, uczciwy wyścig, solidarność, honor, pokora, sprawiedliwość i miłosierdzie. To niebezpieczeństwo nie atakuje nas nagle, jak wojna i katastrofy. Wędrówka ludów to cicha woda, która wytrwale rwie brzegi. Przedstawia się, jako sprawa humanitarna, lecz jej prawdziwą naturą jest zajęcie przestrzeni. To co dla nich jest zajęciem przestrzeni, dla nas jest utratą przestrzeni.

Wojownicy praw człowieka czują potrzebę, aby nas pouczać i oskarżać. Ponoć jesteśmy wykluczający i wrodzy. Prawda jest taka, że nasza historia, to historia przyjmowania i łączenia kultur. Kto zgłaszał się jako nowy członek rodziny, sojusznik, czy przybysz uciekający aby przeżyć, tego wpuściliśmy i znalazł u nas nową ojczyznę. Kto przybył, aby zmienić nasz kraj, uformować nasz naród na własną modłę, kto przybył z agresją i wbrew naszej woli, zawsze spotykał sprzeciw.

[Na podstawie tłumaczenia przemówienia Victora Orbana, opublikowanego na portalu http://niezalezna.pl ]

Podaj dalej!
Share on Pinterest
Share with your friends
Submit

Biuletyn – bezpłatna prenumerata

PAPIERY FOTOGRAFICZNE

3 Comments on Europa nie jest wolna, wolność zaczyna się od mówienia prawdy

  1. Dlaczego Amerykanom zależy na Destrukcji naszej Europy. Mało mają własnej ziemi? Dlaczego europejscy politycy świadomie zgodzili się na taką sytuację?. Co przekażemy w historii pokoleniom? Zdrada,zdrada i zdrajcy…?!!!!

  2. Poczytaj o NWO – luski ci z oczu spadna….

  3. Polska Canada // 14/09/2016 at 21:20 // Reply

    Świetne przemówienie Orbana z 12 września: oryginał z tłumaczeniem na język angielski:

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


Error: Please enter a valid email address

Error: Invalid email

Error: Please enter your first name

Error: Please enter your last name

Error: Please enter a username

Error: Please enter a password

Error: Please confirm your password

Error: Password and password confirmation do not match